هدر اصلی
1389/12/03 14:09:57
سرویس صحن
حسن ونایی:

مردم مسلمان منطقه دست رد به سینه آمریکا زده‌اند

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مسلمان منطقه با الهام از انقلاب جمهوری اسلامی ایران دست رد به سینه آمریکا جهانخوار زده اند.
مردم مسلمان منطقه دست رد به سینه آمریکا زده‌اند نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مسلمان منطقه با الهام از انقلاب جمهوری اسلامی ایران دست رد به سینه آمریکا جهانخوار زده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/61.jpg مردم,مسلمان,منطقه,دست,رد,به,سینه,آمریکا,زده‌اند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح امروز (سه شنبه سوم اسفند)، حسن ونایی در نطق میان دستور خود با تبریک میلاد با برکت پیامبر اعظم و امام صادق (ع) گفت: درود می فرستیم به ملت های مبارز تونس، مصر، لبنان، فلسطین، عراق، الجزایر، یمن، بحرین و همه ملت های آزاده دنیا که با استقامت، مقاومت، با اتحاد و با الهام از انقلاب ناب جمهوری اسلامی سرنوشت و اراده کشور خود را به دست گرفته و دست رد به سینه همه سلطه گران عالم و در راس آن دست رد به آمریکای جهانخوار زده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: نمایندگان، شما بهتر از هر کسی می دانید ساختار کشور ساختار ویرانه ای است از 100 سال گذشته، امکانات، اعتبارات و امتیازات عموما در پایتخت و کلانشهرها متمرکز شده و توزیع می شود، که مهاجرت یکی از ثمرات تلخ این تمرکز است.

ونایی گفت: ثروت ایران که نفت خام است همواره همچون رود خروشانی بوده که به هنگام توزیع به شهرهای کوچک می رسد آب باریکه ای بیش از آن باقی نمی ماند .

به گفته این نماینده، در سال های بعد از انقلاب این نمایندگان بودند که واسطه ارتباط مردم شهرهای محروم با مرکز شهر و پایتخت بودند و آن توقعات و امکانات مورد نیاز این مناطق را به گوش مسئولان می رسانند.

نماینده مردم ملایر تأکید کرد: از تلاش های دولت کنونی در تخصیص امکانات به شهرهای دور افتاده و محروم صمیمانه تشکر می کنیم، متاسفانه طرح استانی شدن انتخابات مجلس با وجود ظاهر فریبنده ای که دارد عملا قصد و نیت آن سلب اختیارات نمایندگی است.

ونایی گفت: این طرح به دنبال محروم و محدود کردن مردم در امر انتخاب است و طرح استانی شدن انتخابات صرفا تشریفاتی کردن انتخاب برای مردم است.

این نماینده افزود: با این طرح از این پس رانت های قدرت و ثروت مستقر در پایتخت، شهرها و مراکز استان نسخه می پیچند و افرادی را به مجلس تحمیل می کنند که به جای دغدغه مردم، دغدغه رانت های قدرت و ثروت را دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: عملکرد فعلی مجلس نشان می دهد به دلیل این ساختار ظالمانه دغدغه نمایندگان کلانشهرها به دلیل فراوانی و وفور نعمت و امتیازات در پایتخت و کلانشهرها با دغدغه نمایندگان مناطق محروم متفاوت است.

وی، خطاب به وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: در زمان رأی اعتماد، خانم دکتر دستجردی بارقه امیدی در پیش بانوان ایرانی به وجود آمد و انتظار می رفت که خاتم دکتر به عنوان نخستین زن کابینه صلابت و کارآمدی بانوان ایرانی در عرصه سیاسی و وزارتخانه تخصصی بهداشت را به نمایش بگذارد.

این نماینده ادامه داد: متأسفانه دو مورد دستور صریح وزیر بهداشت مبنی بر تخصیص امکانات اولیه بیمارستان ها، مراکز درمانی و بهداشتی به خصوص به استان همدان اجرا نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: متأسفانه فردی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان همدان را بر عهده گرفته است که اعتقادی به درمان در شهرستان ندارد و وقیحانه معتقد است که خدمات تخصصی باید در مرکز استان انحصاری باشد.

به گفته این نماینده، ریاست علوم پزشکی در گزارش عملکرد خود یک نکته از وضعیت بهداشتی شهرستان های استان همدان ذکر نکرده است.

ونایی خطاب به وزیر بهداشت گفت: خانم وزیر اگر اختیار دارید به داد مردم برسید، اگر اختیار ندارید بگویید چه خاکی بر سرمان بریزیم.

این نماینده اظهار داشت: اجازه ندهید این همکاران و این ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، آبروی وزارت بهداشت را ببرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet