هدر اصلی
1389/12/03 15:46:16
سرویس دیگر رسانه‌ها
مصباحی مقدم:

نمایندگان با همت مضاعف می‌توانند بررسی بودجه را تا پایان سال 90 تمام کنند

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت گفت که اگر نمایندگان مجلس با همت اقدام به بررسی لایحه بودجه کنند و به‎صورت فشرده بررسی بودجه را آغاز کنند، کار بررسی لایحه بودجه تا قبل از پایان سال ۸۹ به اتمام می‌رسد.
نمایندگان با همت مضاعف می‌توانند بررسی بودجه را تا پایان سال 90 تمام کنند رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت گفت که اگر نمایندگان مجلس با همت اقدام به بررسی لایحه بودجه کنند و به‎صورت فشرده بررسی بودجه را آغاز کنند، کار بررسی لایحه بودجه تا قبل از پایان سال 89 به اتمام می‌رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/477.jpg نمایندگان,با,همت,مضاعف,می‌توانند,بررسی,بودجه,را,تا,پایان,سال,90,تمام,کنند Icana

غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به لایحه بودجه سال 1390 کل کشور و نحوه منظور شدن درآمدهای حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها در لایحه مذکور، اعلام کرد: دولت قانون هدفمند سازی یارانه‌ها را به عنوان یک بند در لایحه بودجه سال 90 آورده و مطابق قانون درآمدهایی که از هدفمندسازی یارانه‌ها حاصل می‌شود، در ردیف‌هایی که در قانون مشخص شده، هزینه خواهد شد.

به گفته وی، بودجه سال 90 بهخلاف سالهای گذشته 3 منبع درآمدی دارد که عبارتند از: دریافت مالیات، درآمد حاصل از فروش نفت و درآمد حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی تحول اقتصادی دولت در مجلس همچنین گفت: مصرف درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها قبلا در این قانون مشخص شده و طبق آن 3 ردیف معرفی شده است که بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها 50 درصد از درآمدهای حاصل از قانون یارانه‌ها به خانوارها به عنوان یارانه نقدی و غیرنقدی پرداخت می‌شود، 30 درصد به بخش صنعت و تولید اختصاص می‌یابد و 20 درصد از این درآمدها نیز سهم دولت است که این درصدها با امکان 10 درصد جابهجایی برای دولت معین شده است.

مصباحی مقدم در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال 90 به مجلس، گفت: مسلماً اگر کار بررسی این لایحه تا قبل از پایان سال جاری در مجلس به اتمام برسد، بهتر است و دولت در آغاز سال جدید با مشکل مواجه نخواهد شد.

وی اضافه کرد: تصور می‌کنم اگر نمایندگان مجلس با همت اقدام به بررسی لایحه بودجه کنند و به صورت فشرده بررسی بودجه را آغاز کنند، کار بررسی لایحه بودجه تا قبل از پایان سال 89 به اتمام می‌رسد.

مصباحی مقدم در خاتمه از احتمال آغاز جلسات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1390 کل کشور در هفته جاری خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet