هدر اصلی
1389/12/04 09:28:50
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد؛

20سال سابقه کار، شرط فعالیت قضات در دادگاه عالی صلاحیت

با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قضات دادگاه عالی صلاحیت برای فعالیت در این دادگاه باید حداقل ۲۰ سال سابقه کار قضایی داشته باشند.
20سال سابقه کار، شرط فعالیت قضات در دادگاه عالی صلاحیت با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قضات دادگاه عالی صلاحیت برای فعالیت در این دادگاه باید حداقل 20 سال سابقه کار قضایی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/352.jpg 20سال,سابقه,کار،,شرط,فعالیت,قضات,در,دادگاه,عالی,صلاحیت Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ  مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات لایحه 57 ماده ای نظارت بر رفتار قضات، ماده 49 این لایحه را با 146 رای موافق، بدون رای مخالف و 7 رای ممتنع به تصویب رساندند.

براساس این ماده، رای دادگاه عالی صلاحیت ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر از طرف محکوم علیه در دادگاه عالی تجدیدنظر صلاحیت است. محکوم علیه می تواند تقاضای تجدیدنظر خود را به دفتر دادگاه تقدیم نماید.

نمایندگان خانه ملت، همچنین ماده 50 این لایحه را نیز با 129 رای موافق، 1 رای مخالف و 4 رای ممتنع را از مجموع 217 نماینده حاضر به تصویب رساندند.

در ماده 50 لایحه نظارت بر رفتار قضات آمده است؛ دادگاه عالی صلاحیت و تجدیدنظر آن از سه عضو تشکیل و در تهران مستقر است. رئیس و اعضا دادگاه عالی صلاحیت از بین قضات گروه یازده و رئیس و اعضای تجدیدنظر آن از بین قضات گروه دوازده توسط رئیس قوه قضاییه تعیین می شوند. قضات یاد شده باید حداقل بیست سال سابقه کار قضایی داشته باشند.

براساس تبصره این ماده مصوب، در صورتی که در بالاترین گروه به تعداد کافی قاضی نباشد یا از رسیدگی معذور باشند، اعضای دادگاه عالی تجدیدنظر صلاحیت، از بین قضات گروه یازده و بالاتر توسط رئیس قوه قضاییه تعیین می‌شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet