هدر اصلی
1389/12/04 11:40:00
سرویس صحن
علی مطهری:

طرح تمدید قانون کمک به مترو کاملا مطابق عدالت است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر طرح دو فوریتی تمدید قانون برداشت از حساب ذخیره ارزی برای کمک به حمل و نقل ریلی شهرها را کاملا مطابق عدالت دانست.
طرح تمدید قانون کمک به مترو کاملا مطابق عدالت است نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر طرح دو فوریتی تمدید قانون برداشت از حساب ذخیره ارزی برای کمک به حمل و نقل ریلی شهرها را کاملا مطابق عدالت دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201.jpg طرح,تمدید,قانون,کمک,به,مترو,کاملا,مطابق,عدالت,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی مطهری" در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ  مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح دو فوریتی تمدید قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی شهرها، گفت: مجلس باید بر اجرای قانونی که تصویب کرده است، اصرار کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، تصریح کرد: اگر دولت قانون کمک به مترو را به هر دلیلی اجرا نکرده، ما باید بر اجرای آن پافشاری کنیم.

وی عدم رای به این طرح را نقض مصوبه قبلی مجلس عنوان کرد و افزود: اگر به تمدید قانون کمک به مترو رای ندهیم به اعتبار و حیثیت مجلس خدشه وارد می شود، به خصوص این که دولت برای عدم اجرای این قانون دلیل قانع کننده ای ندارد.

مطهری با بیان این که وزیر اقتصاد نیز پاسخ سوال من را که در همین رابطه و حدود یک ماه قبل مطرح کردم پاسخ قانع کننده ای نداد، گفت: مشخص است که عوامل دیگری، برای عدم اجرای این قانون وجود دارد؛ اما اجرای آن در امروز به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و آلودگی هوا ضرورت دارد.

به گفته این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در حال حاضر فاصله زمانی حرکت قطارهای مترو 4 دقیقه است در حالی که مسوولان مترو معتقدند که اگر واگن ها در گمرک ترخیص شوند، این زمان به 2 دقیقه می رسد.

مطهری با تاکید بر این که تهران برای افراد خاصی نیست و برای تمام کشور است، افزود: این طرح کاملا مطابق با عدالت است؛ اما موجودی حساب ذخیره ارزی نیز بارها از سوی مسوولان بانک مرکزی و رئیس جمهوری خوب عنوان شده است، در حالی که امروز صحبت از خالی بودن این صندوق شنیده می شود که با گفته های مسئولان دیگر منافات دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet