هدر اصلی
1389/12/04 11:30:45
سرویس دیگر رسانه‌ها
مطهری:

ادامه حیات رژیم صهیونیستی با تحولات خاورمیانه بسیار دشوار خواهد بود

نماینده تهران در مجلس با اشاره به تحولات اخیر خاورمیانه، گفت: اگر تحولات منطقه به همین ترتیب پیش رود، ادامه حیات رژیم صهیونیستی در منطقه کار بسیار دشواری خواهد بود.
ادامه حیات رژیم صهیونیستی با تحولات خاورمیانه بسیار دشوار خواهد بود نماینده تهران در مجلس با اشاره به تحولات اخیر خاورمیانه، گفت: اگر تحولات منطقه به همین ترتیب پیش رود، ادامه حیات رژیم صهیونیستی در منطقه کار بسیار دشواری خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/196.jpg ادامه,حیات,رژیم,صهیونیستی,با,تحولات,خاورمیانه,بسیار,دشوار,خواهد,بود Icana

علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تحولات اخیر خاورمیانه و مصر و تونس، به تحلیل تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران در بروز تحولات اینچنینی در منطقه پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از طریق لبنان و سوریه به خصوص از طریق حزب‌الله لبنان و حماس بر مردم عرب تاثیر زیادی داشته است.

وی افزود:‌ اعراب به طور کلی یک نوع تعصب نژادی دارند و به نظر می‌رسد که انقلاب ما یک الگویی است برای سایر ملت‌های مسلمان و کشورهای عربی. چرا که کشورهای عربی یک پیوند نژادی ویژه‌ای با یکدیگر دارند و خودشان را امت واحدی می‌دانند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود یادآور شد: حرکت و انقلاب در یکی از کشورهای عربی به بقیه کشورها نیز سرایت پیدا می‌کند و مردم مصر، مردم بافرهنگ ممتاز و روشنفکری هستند و گرایش اسلامی خوبی دارند چرا که در آنجا علما و مصلحان بزرگی چون سیدجمال‌الدین اسدآبادی و محمد عبده و سید قطب و دیگران حضور داشتند و بذر حرکت اسلامی و حکومت اسلامی را در آنجا پاشیدند به همین دلیل طبیعی است که مردم مصر چنین حرکتی داشته باشند و بقیه ملت‌های عرب نیز نوعی تبعیت و پیروی از ملت مصر دارند.

مطهری همچنین گفت: آنچه که امام خمینی (ره) تحت عنوان صدور انقلاب از همان ابتدای پیروزی انقلاب بیان کردند، به نظر می‌رسد که امروز در حال تحقق یافتن و انقلاب ما در حال صدور به کشورهای خاورمیانه است.

وی در خاتمه تصریح کرد: اگر به همین ترتیب حرکت آغاز شده در خاورمیانه پیش رود من فکر می‌کنم که ادامه حیات رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه کار بسیار دشواری خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet