هدر اصلی
1389/12/04 12:37:17
سرویس سیاسی

انتقاد کنگره آمریکا از سکوت اوباما در برابر حوادث لیبی

سناتور ارشد آمریکایی از اوباما خواست تا به دنبال اقدامات دولت لیبی علیه معترضین، تصمیمات جدی‌ اتخاذ کند.
انتقاد کنگره آمریکا از سکوت اوباما در برابر حوادث لیبی سناتور ارشد آمریکایی از اوباما خواست تا به دنبال اقدامات دولت لیبی علیه معترضین، تصمیمات جدی‌ اتخاذ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/474.jpg انتقاد,کنگره,آمریکا,از,سکوت,اوباما,در,برابر,حوادث,لیبی Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، فشارها علیه کاخ سفید برای واکنش به سرکوب مخالفان در لیبی و انتقاد از ریاست جمهوری آمریکا نسبت با اعلام نظر سناتور برجسته کنگره افزایش یافت.

"جان کری" رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس سنا امریکا از "باراک اوباما" رئیس جمهور این کشور خواست تا اعمال تحریم های شدید علیه طرابلس را بررسی کند.

وی اظهار داشت: شرکت های نفتی آمریکایی در لیبی باید هرچه سریع تر فعالیت خود را متوقف کنند.

کری افزود: مقامات دولت لیبی که در سرکوب مخالفان شرکت دارند بدانند که ممکن است از سوی ما و با مشارکت جامعه بین المللی متهم به ارتکاب جرایم جنگی شوند.

وی ادامه داد: رهبران کشورهای جهان لازم است به "معمر القذافی" رهبر لیبی هشدار دهند که اقداماتش علیه معترضین ممکن است عواقب سختی برای او به دنبال آورد.

کری همچنین از اوباما خواست تا علاوه بر ارسال پیام تسلیت به بازماندگان قربانیان اعتراضات لیبی و درخواست از دولت این کشور برای پایان دادن به خشونت علیه معترضان، با همکاری کشورهای دیگر اقدامات جدی تری علیه  طرابلس انجام دهد.

لیبی از یک هفته گذشته تاکنون شاهد سرکوب شدید و خونین اعتراضات توسط نیروهای دولتی است که منجر به کشته شدن بیش از یک هزار نفر از معترضان شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet