هدر اصلی
1389/12/04 13:09:27
سرویس سیاسی

اسد خطاب به اعضای کنگره آمریکا: واشنگتن در مواضع خود تجدید نظر کند

رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئتی از اعضای کنگره امریکا بر اهمیت و لزوم تجدید نظر این کشور در نقش خود در تحقق صلح در منطقه تاکید کرد.
اسد خطاب به اعضای کنگره آمریکا: واشنگتن در مواضع خود تجدید نظر کند رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئتی از اعضای کنگره امریکا بر اهمیت و لزوم تجدید نظر این کشور در نقش خود در تحقق صلح در منطقه تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/443.jpg اسد,خطاب,به,اعضای,کنگره,آمریکا:,واشنگتن,در,مواضع,خود,,تجدید,نظر,کند Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد اظهار داشت: آمریکا باید در نقش خود در تحقق صلح در منطقه تجدید نظر کند و به شکل جدی و برنامه ریزی شده ای برای رسیدن به صلح گسترده در منطقه آنگونه که همه به حقوق شان دست پیدا کنند؛ عمل کند.

دو طرف در این دیدارکه در دمشق برگزار شد؛ همچنین تحولات کشورهای عربی و تاثیر آنها بر منطقه و جهان را بررسی کردند.

رئیس جمهور سوریه به پیش زمینه تاریخی کشورهای عربی و نقش آن در اعتراضات مردمی اشاره و درخواست کرد بررسی این تحولات باید با توجه به پیشینه تاریخی کشورهای منطقه انجام شود.

اسد همچنین تاکید کرد: ترسیم سیاست های هر دولتی نباید جداگانه از ملت آن کشور و بدون توجه به خواسته های ملت صورت بگیرد.

کشورهای عربی از جمله تونس، مصر، اردن، بحرین، الجزایر و لیبی طی دو ماه گذشته شاهد اعتراضات مردمی گسترده ای بودند که در تونس و مصر منجر به کناره گیری سران آنها از قدرت شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet