هدر اصلی
1389/12/04 15:13:33
سرویس سیاسی

تجمع اعتراضی نمایندگان پارلمان اردن در مقابل سفارت لیبی

نمایندگان پارلمان اردن با تجمع در مقابل سفارت لیبی، سرکوب مخالفان در این کشور را مغایر ارزش های اسلامی و انسانی دانستند.
تجمع اعتراضی نمایندگان پارلمان اردن در مقابل سفارت لیبی نمایندگان پارلمان اردن با تجمع در مقابل سفارت لیبی، سرکوب مخالفان در این کشور را مغایر ارزش های اسلامی و انسانی دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/446.jpg تجمع,اعتراضی,نمایندگان,پارلمان,اردن,در,مقابل,سفارت,لیبی Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه الجزیره، جمعی از نمایندگان پارلمان اردن امروز چهارشنبه به همراه ده ها نفر از مردم این کشور و اتباع لیبی مقیم اردن در اعتراض به سرکوب مخالفان از سوی حکومت "معمر قذافی" در مقابل سفارت لیبی در "امان"تجمع کردند.
"جمیل النمری" نماینده پارلمان اردن از سفیر لیبی و پنهان شدن وی در سفارت انتقاد کرد.
وی همچنین از سفیر لیبی خواست تا با رسانه ها در رابطه با ملت کشورش که در حال کشته شدن به دست قذافی هستند گفت و گو و همبستگی خود را با آنها اعلام کند.
"ریم بدارن" نماینده زن پارلمان اردن نیز به نمایندگی از زنان نماینده اظهار داشت: ما نمایندگان زن پارلمان اردن مخالفت کامل خود را با سکوب معترضین درلیبی اعلام و این اقدامات را محکوم می کنیم . ما خواهان توقف قتل و سرکوب دولتی معترضین با اسلحه سرد و گرم هستیم . سرکوبی که تنها به دلیل اظهار نظرصورت می گیرد.
نمایندگان پارلمان اردن همچنین حوادث جاری در لیبی را فاجعه ای انسانی و مغایر با ارزش های اسلامی و انسانی دانستند.
در اعتراضات مردمی لیبی که از چند روز پیش آغاز شده است تا کنون بین 800 تا یک هزار و 500 نفر کشته شده اند.
این در حالی است که رهبر لیبی روز گذشته طی سخنانی با توهین به معترضان، اعلام کرد به سرکوب شدید آنها ادامه می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet