هدر اصلی
1389/12/04 15:31:37
سرویس صحن
ثروتی:

وضعیت پوشش موبایل در خراسان شمالی نصف میانگین کشوری است

نماینده مردم بحنورد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که زیرساخت های فنی ـ مخابراتی استان خراسان شمالی جدی است، گفت: میانگین پوشش موبایل و ظرفیت نفوذ ADSL در این استان نصف میانگین کشوری است.
وضعیت پوشش موبایل در خراسان شمالی نصف میانگین کشوری است نماینده مردم بحنورد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که زیرساخت های فنی ـ مخابراتی استان خراسان شمالی جدی است، گفت: میانگین پوشش موبایل و ظرفیت نفوذ ADSL در این استان نصف میانگین کشوری است. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg وضعیت,پوشش,موبایل,در,خراسان,شمالی,نصف,میانگین,کشوری,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه چهارم اسفند) مجلس، موسی الرضا ثروتی در تشریح سئوال خود از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق اصل 29 قانون اساسی هر دستگاه در هنگام استخدام، ملزم به تحت پوشش بیمه قرار دادن کارکنان خود است، اما با گذشت  حدود 6 سال، کارکنان مخابرات روستایی ICT بیمه نشده اند، از این رو از توضیحات تقی پور وزیر ارتباطات قانع نشدم.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سمرقان و گرمه  در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عقب افتادگی پوشش موبایل در استان خراسان شمالی افزود: میانگین پوشش موبایل و ظرفیت نفوذ ADSL در استان نصف میانگین کشوری است.

به گفته وی، به علت فقدان زیرساخت های مناسب، امکان جابه جایی تلفن ثابت در استان خراسان شمالی وجود ندارد؛ هم اکنون پنج هزار نفر برای دریافت خط ثابت متقاضی هستند، اما هیچ خدماتی به آنها در این رابطه ارائه نشده است.

وی افزود: با وجودی که وزیران گذشته به این عقب ماندگی ها تصریح داشتند، اما وزیر ارتباطات کنونی در جبران این قضیه سهل انگاری و کوتاهی می کند.

ثروتی با بیان این که میانگین دفاتر آی.سی.تی (ITC) روستایی نصف ظرفیت کشوری است، اظهار کرد: شاید توجیه آن باشد که این مراکز خصوصی شده اند، اما مگر نباید بر آنها نظارت درست و دقیق صورت گیرد.

وی با بیان این که وزیر ارتباطات این آمارها را رد کرده است، افزود: آمارهای ارائه شده براساس گزارش استانداری خراسان شمالی است؛ ضمن این که اگر وزیر محترم منکر این گزارش هم هستند، خودشان در این زمینه به صورت کتب آمار ارائه دهند.

نماینده مجلس هشتم یادآور شد: زیرساخت های فنی ارتباطی ـ مخابراتی، توسعه ارتباطی ICT در استان خراسان شمالی مشکلات جدی دارند و قرار بود تا پایان برنامه چهارم توسعه عقب ماندگی ها تا حد میانگین کشوری جبران شوند.

ثروتی یادآور شد: به رغم وجود مشکلات، اما نیازی به رای گیری در این رابطه نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet