هدر اصلی
1389/12/06 12:32:30
سرویس اقتصادی
نماینده مردم گرمسار:

با این اعتبارها، پروژه‌ها ‌تا پایان دولت پانزدهم نیز افتتاح نمی‌شوند

نماینده مردم گرمسار با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار لازم برای پروژه‌های عمرانی گفت: در حال حاضر با این اعتبارات قطره چکانی پروژه‌ها تا پایان دولت پانزدهم نیز تمام نخواهند شد.
با این اعتبارها، پروژه‌ها ‌تا پایان دولت پانزدهم نیز افتتاح نمی‌شوند نماینده مردم گرمسار با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار لازم برای پروژه‌های عمرانی گفت: در حال حاضر با این اعتبارات قطره چکانی پروژه‌ها تا پایان دولت پانزدهم نیز تمام نخواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/454.jpg با,این,اعتبارها،,پروژه‌ها,‌تا,پایان,دولت,پانزدهم,نیز,افتتاح,نمی‌شوند Icana

"عبدالرضا ترابی" در گفت و گو با کویر با بیان این موضوع درباره پیگیری پروژههای مصوب سفرهای استانی گفت: در مورد مصوبات استانی باید بگویم که به عنوان مثال میبینیم مصوباتی که در سفرهای استانی داشتهایم در بودجه گنجانده نشدهاند که اگر چنین موردی هم نباشد نمیتوان عملیات اجرایی را آغاز کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: در این ارتباط باید به دو نمونه اشاره کنم؛ یکی از موارد در خواستی ما انتقال آب از سد مخزنی نمرود تا گرمسار از طریق لولهکشی به طول 110 کیلومتر بود. الان این پروژه نیز آماده اجراست. اما اعتبار کافی وجود ندارد.

ترابی یادآورشد: البته این مشکل را چند ماه پیش در مذاکراتی که پیرامون انتخاب پیمانکار و تأمین اعتبار داشتیم با وزیر مربوطه هم مطرح کردیم.

نماینده مردم گرمسار با مطرح کردن اعتبارات اندک برای پروژههای استانی خاطر نشان کرد: با سه میلیارد تومان در سال نمیتوان کاری انجام داد. در حالی که پروژه آبرسانی از سد نمرود بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. البته دولت هم این پروژه را در سفر استانی تصویب کرده و برای آن ردیف اعتباری در نظر گرفته است اما در واقع خبری از اعتبار لازم نیست. برای مثال باید 100 میلیارد تومان به اعتبارات وزارت نیرو اضافه میشد تا این مبلغ به گرمسار اختصاص یابد که چنین نشده است.

ترابی در ادامه با اشاره به پروژه قطار شهری تهران–گرمسار گفت: در مورد پروژه مترو گرمسار به تهران به طول 120 کیلومتر که ریلگذاری آن هم انجام شده است باید بگویم آقایان وزرا و معاون اول رئیسجمهور، زمانبندی دو ساله این پروژه به پایان رسیده است، اگر برای این پروژه پول نداریم تا کی باید با اعتبارات قطره چکانی ادامه دهیم؟

نماینده مردم گرمسار با اشاره به اعلام آمادگی شخصی برای تکمیل پروژه قطار شهری گرمسار –تهران گفت: من اعلام کردهام که اگر اعتبار لازم را بدهند خود من به عنوان یک مهندس عمران 6 ماهه این پروژه را تحویل دهم. چون پول نیست این پروژه مدام عقب میافتد. البته این مورد هم تصویب شده است که پروژه تا پایان سال 90 به بهرهبرداری برسد. یعنی اینکه دولت باید 200 میلیارد تومان در اول سال آینده اعتبار لازم را بدهد اما در بودجهای که برای سال آینده نوشته شده است ما به عنوان نماینده چنین بودجهای را نمیبینیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای نتیجه بخشی این طرح افزود: ما کلی پیگیری کردهایم و با کمک مسئولان راهآهن در کل توانستهایم 30میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار دریافت کنیم. باقیمانده اعتبار مورد نیاز کجاست؟ از کجا باید این اعتبار تأمین شود؟ ما بارها این مورد را مطرح کردهایم. اگر برای تأمین اعتبار این پروژهها فکر عاجلی نشود طرحهای 4 ساله تبدیل به طرحهای 8 ساله میشوند و همین طور الی آخر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet