هدر اصلی
1389/12/08 07:59:00
سرویس اقتصادی
خباز با اشاره کمبود اعتبار بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری:

نظر رئیس‌جمهوری برای کاهش نرخ سود بانکی کارشناسی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نداشتن اعتبار را علت اصلی عدم سرمایه گذاری بانک ها در طرح‌های عظیم کشور خواند و گفت: نظر رئیس جمهوری درباره کاهش نرخ سود بانک‌ها، کارشناسی شده نیست.
نظر رئیس‌جمهوری برای کاهش نرخ سود بانکی کارشناسی نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نداشتن اعتبار را علت اصلی عدم سرمایه گذاری بانک ها در طرح‌های عظیم کشور خواند و گفت: نظر رئیس جمهوری درباره کاهش نرخ سود بانک‌ها، کارشناسی شده نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/62.jpg نظر,رئیس‌جمهوری,برای,کاهش,نرخ,سود,بانکی,کارشناسی,نیست Icana

"محمدرضا خباز" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که دولت باید طبق ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری، حقوق کارمندان را به اندازه نرخ تورم افزایش دهد، تصریح کرد: این قانون دائمی است و دولت می تواند در صورتی که تشخیص دهد افزایش حقوق کارمندان تورم زا است به صورت غیرنقدی حقوق آنها را افزایش دهد و از تورم احتمالی جلوگیری کند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، کاهش حق بیمه کارمندان را یکی از راهکارهای خوب دولت برای جلوگیری از افزایش تورم در کشور خواند.

خباز با بیان این که ربا بسیار ظریف استف گفت: در ایران قانون بانکداری بدون ربا را داریم که به شروطی بستگی دارد و باید در آنها مسائل شرعی به دقت رعایت شود و اگر این مسائل رعایت نشود باعث بوجود آمدن ربا  در بانک ها می شود.

مسئولان قوانین شرعی در حوزه بانک‌ها را رعایت کنند

وی با تأکید بر این که بانک‌ها و مسئولان باید قوانین شرعی را رعایت کنند، افزود: اگر برای رئیس بانک حلال و حرام مهم نباشد، در آن بانک شاهد گرفتن ربا هستیم.

خباز، نظرهای رئیس جمهوری در باره این که نرخ سود بانکی باید به صفر برسد را غیرکارشناسی خواند و گفت: نرخ سود بانکی، قانون مشخصی دارد و این موضوع باید به صورت علمی مطالعه شود.

معاون سابق سازمان بهزیستی کشور، با بیان این که تورم عامل اصلی افزایش نرخ سود در نظام بانکی کشور است، اظهار کرد: با کاهش نرخ تورم در کشور شاهد کاهش نرخ سود در نظام بانکی خواهیم بود و دولت باید ابزاری را برای کاهش نرخ تورم در کشور فراهم کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، کمبود اعتبار بانک‌ها را علت اصلی عدم سرمایه گذاری آنها در طرح های بزرگ کشور خواند و یادآور شد: در سال های 85 و 86 دولت برای افزایش تسهیلات بانک ها به مقدار 23 هزار میلیارد تومان در سال، تأکید کرد و این اتفاق ناگوار باعث ضعیف شدن بانک ها و نداشتن اعتبار برای سرمایه گذاری آنها در طرح های عظیم کشور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet