هدر اصلی
1389/12/05 16:04:51
سرویس دیگر رسانه‌ها
کوثری:

قدافی دیکتاتور، دیوانه و آمریکایی است؛ از هیچ ‌کمکی به مردم لیبی دریغ نمی‌کنیم

کوثری از رفتار دوگانه آمریکا در وقایع لیبی انتقاد کرد و با بیان اینکه "مجلس، دولت و ملت ایران از هیچ کمکی به مردم لیبی دریغ نخواهد کرد"، گفت: مردم لیبی پیش از آنکه خواهان سرنگونی قذافی باشند خواهان کوتاه شدن آمریکا از سرنوشت‌خود هستند.
قدافی دیکتاتور، دیوانه و آمریکایی است؛ از هیچ ‌کمکی به مردم لیبی دریغ نمی‌کنیم کوثری از رفتار دوگانه آمریکا در وقایع لیبی انتقاد کرد و با بیان اینکه "مجلس، دولت و ملت ایران از هیچ کمکی به مردم لیبی دریغ نخواهد کرد"، گفت: مردم لیبی پیش از آنکه خواهان سرنگونی قذافی باشند خواهان کوتاه شدن آمریکا از سرنوشت‌خود هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/167.jpg قدافی,دیکتاتور،,دیوانه,و,آمریکایی,است؛,از,هیچ,‌کمکی,به,مردم,لیبی,دریغ,نمی‌کنیم Icana

محمد کوثری نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به کشتار لیبی که برخی شبکه‌های خبری از مرگ حداقلی 200نفر تنها در شهر طرابلس خبر داده‌اند، گفت: دیکتاتورها برای حراست از قدرت خود از همه گزینه‌های ممکن حمایت می‌کنند اما قدافی در اقدامی وحشیانه از جنگنده‌های خود برای سرکوب اعتراضات مردمی استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد کشته‌شدگان قطعاً بیشتر از اعلام رسانه‌های غربی است، افزود: وقتی خود غربی‌ها از شلیک خمپاره به سوی مردم خبر می‌دهند و اعلام می‌کنند جنگنده‌ها در آسمان لیبی به پرواز درآمده اند نمی‌توان پذیرفت که تنها 2000نفر کشته شده‌اند؛ امروز جنایتی عظیم در لیبی به وجود آمده است اما حامیان قدافی سکوت اختیار کرده‌اند.

کوثری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره با اقدامات قدافی مخالف بوده است، تصریح کرد: حکومت‌های دیکتاتور دست‌نشانده آمریکا باید بدانند زمان برای زنده مانده آنها به پایان رسیده است و به خواسته‌های مردم تن داده و بین مردم و آمریکا یکی را انتخاب کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مجلس، قذافی را یک دیکتاتور دیوانه توصیف کرد و گفت: آمریکایی‌های تلاش می‌کنند رفتار قذافی را به مسلمانان ربط بدهند در حالی که قذافی قبل از اینکه یک عرب و انسان باشد یک فرد مستبد است که رفتارش هیچ ربطی به اهل تسنن و تشییع ندارد.

وی افزود: تعجب می‌کنیم که مردم مسلمان لیبی در گذشته چگونه توانستند حاکم دیوانه خود را تحمل کنند که به نظر نمی‌رسد تا چند روز پیش، فضای امنیتی به مردم لیبی اجازه اعتراض نداده است.

کوثری با بیان اینکه مجلس و دولت ایران از مردم لیبی حمایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: آمریکا و غرب که همواره از قذافی حمایت می‌کردند اکنون که وی را در آستانه سقوط می‌بینند مجبور به واکنش شده اند که باید ابتدا پاسخ بدهند که چرا در سی‌سال گذشته به قدافی، اعتراض نکرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از رفتار دوگانه آمریکا در وقایع لیبی انتقاد کرد و گفت: مردم لیبی پیش از آنکه خواهان سرنگونی قذافی باشند خواهان کوتاه شدن آمریکا از سرنوشت‌خود هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet