هدر اصلی
1389/12/05 16:09:04
سرویس دیگر رسانه‌ها
کواکبیان:

رمز ماندگاری حکومت‌ها، مردمی بودن حاکمان و برخورد منطقی با مردم است

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها رمز ماندگاری و دوام حکومت‌ها، مردمی بودن حاکمان و برخورد صحیح و منطقی با مردم است و سرانجام حکام ظالم نابودی است.
رمز ماندگاری حکومت‌ها، مردمی بودن حاکمان و برخورد منطقی با مردم است نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها رمز ماندگاری و دوام حکومت‌ها، مردمی بودن حاکمان و برخورد صحیح و منطقی با مردم است و سرانجام حکام ظالم نابودی است. https://cdn.icana.ir/d/019/295.jpg رمز,ماندگاری,حکومت‌ها،,مردمی,بودن,حاکمان,و,برخورد,منطقی,با,مردم,است Icana

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در بیستمین سلسه نشست‌های مردمی که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) سمنان برگزار شد، با محکوم کردن جریان فتنه 25 بهمن ماه گفت: دستگاه قضایی باید با متخلفان برخورد کند و ما همه تابع قانون هستیم.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس در پاسخ به سؤالی در رابطه با عملکرد هاشمی رفسنجانی در ایام جریان فتنه گفت: به نظر من شعار علیه هاشمی رفسنجانی کار دستی نیست.

کواکبیان همچنین در ادامه سخنان خود و پاسخ به سوالات مردمی گفت: استیضاح وزیر نیرو نیز اعلام وصول شده و تا ده روز دیگر مطرح می‌شود.

وی با اشاره به وقایع و تغییر و تحولات پیش آمده در برخی کشورهای عربی و آفریقایی، انقلاب پیش آمده در آن کشورها را از بسیاری جهات، شبیه انقلاب اسلامی و الگو گرفته شده از انقلاب ایران دانست و افزود: تنها رمز ماندگاری و دوام حکومت‌ها، مردمی بودن حاکمان و برخورد صحیح و منطقی با مردم است و سرانجام حکام ظالم نابودی است.

وی به برخی مصوبات دور سوم هیأت دولت به استان اشاره کرد و افزود: تصویب انتقال آب دریای خزر به استان، تکمیل باند فرودگاه سمنان، احداث جاده سمنان- انارک کلنگ زنی آزاده راه تهران–مشهد و کلنگ زنی ایران خودرو، همه از زیرساخت‌های اصلی جهت انتقال پایتخت سیاسی به سمنان محسوب می‌شود.

وی همچنین از در نظر گرفته شدن 20 درصد از سهام کل ایران خودرو به سهامی عام خبر داد و گفت: سالانه 100 هزار خودرو سمند قرار است در این کارخانه تولید شود و حدود 3000 شغل مستقیم در سمنان و 4000 شغل مستقیم در سایر شهرهای استان ایجاد می‌شود.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأخیر 75 روزه بودجه 90 به مجلس گفت: اگر بخواهیم بودجه 90 را بر اساس آئین نامه تصویب کنیم مراحل کمیسیون تلفیق و تخصصی آن حدود 45 روز طول می‌کشد و تصویب نهایی آن به اول ادیبهشت ماه موکول می‌شود و با افزایش 35 درصدی بودجه 90 اگر دقت و کارشناسی لازم در تصویب نهایی صورت نگیرد ممکن است موجب بالا رفتن تورم شود.

کواکبیان همچنین در رابطه با افزایش حقوق کارگران تأمین اجتماعی گفت: آنچه دولت در نظر دارد افزایش 6 درصدی حقوق کارگران است در صورتی که بانک مرکزی میزان افزایش نرخ تورم را 13 درصد اعلام کرده است.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مردم، با اشاره به آیات 139 و 140 سوره آل عمران گفت: نکات مهمی در این آیات وجود دارد از جمله این‌که شرط برتری انسان‌ها ایمان پایدار و مؤمن باقی ماندن و نبودن حزن و اندوه و نگرانی در مسیر کار آن‌هاست و نکته دیگر چرخش روزگار و پند آموزی انسان‌های آگاه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet