شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/12/06 13:48:49
سرویس صحن
دستور کار نشست‌های علنی این هفته مجلس؛

4 وزیر این هفته برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس می‌آیند

نمایندگان مجلس این هفته در نشست‌های علنی خود میزبان چهار وزیر از کابینه دولت دهم، برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان خواهند بود؛ همچنین استماع و رسیدگی به گزارش ۸ کمیسیون تخصصی در مورد مسائل جاری کشور نیز در دستور کار این هفته خانه ملت قرار دارد.
4 وزیر این هفته برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس می‌آیند نمایندگان مجلس این هفته در نشست‌های علنی خود میزبان چهار وزیر از کابینه دولت دهم، برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان خواهند بود؛ همچنین استماع و رسیدگی به گزارش 8 کمیسیون تخصصی در مورد مسائل جاری کشور نیز در دستور کار این هفته خانه ملت قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/352.jpg 4,وزیر,این,هفته,برای,پاسخ,به,سوال,نمایندگان,به,مجلس,می‌آیند Icana

به گزارش خانه ملت در نشست‌های این هفته مجلس شورای اسلامی، وزیر رفاه و تامین اجتماعی برای پاسخ به سوال "نادر قاضی‌پور" و "علیرضا محجوب" نمایندگان ارومیه و تهران، وزیر جهاد کشاورزی برای پاسخ به سوال "علی اکبر اولیا" نماینده یزد و صدوق، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به سوال "نادر قاضی‌پور" نماینده ارومیه ووزیر تعاون برای پاسخ سوال شش نفر از نمایندگان در صحن علنی مجلس حاضر خواهند شد.

طرح رسیدگی به دارایی‌ مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، لایحه موافقت نامه انتقال محکومین به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند از جمله مهمترین طرح‌ها و لوایحی هستند که نمایندگان مردم این هفتعه در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهند داد.

نمایندگان در نشست‌های علنی این هفته مجلس استماع گزارش 5 کمیسیون تخصصی را نیز در دستور کار خود قرار دارند که از جمله آنها گزارش‌ کمیسیون حقوقی و قضایی در رابطه با لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه‌های مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه و رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح استخدام مهندسین ناظر مزارع گندم کشور و طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت است.

بررسی گزارش کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی دررابطه با طرح اصلاح تبصره 3 بند «الف» ماده «3» قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی نیز از دیگر برنامه‌های هفته آینده صحن علنی مجلس است.

همچنین نمایندگان مجلس در نشست‌های علنی این هفته خود  علاوه بر رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی را در مورد طرح اصلاح مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با لایحه پذیرش اصلاحیه ((ب )) پروتکل در مورد کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا و گزارش کمیسیون عمران در رابطه با لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل اصلاحات کنوانسیون سازمان بین المللی آب‌نگاری را بررسی می‌کنند.

 

بررسی گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه اصلاح موادی از قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگربرنامه‌های در دستور کار مجلس خواهد بود.

مجلس شورای اسلامی طی هفته آینده ضمن بررسی گزارش نهایی کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرا اصل (44) قانون اساسی در مورد مشکلات و چالش‌های فراروی اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) به بررسی گزارش تحقیق وتفحص از حادثه انفجار معدن باب‌نیزو کرمان و گزارش تفریغ بودجه سال 1387 کل کشورنیز خواهد پرداخت.

بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان مبنی بر تقدیم مجدد طرح ناظر بر تاسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد (غیر دولتی) نیز از دیگرموارد کاری این هفته مجلس است.

همچنین نمایندگان در نشست‌های این هفته مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد مطالبات شبکه بانکی کشور به بررسی گزارشی دررابطه با نتایج حاصله از اجرای قانون مبارزه با پولشویی می‌پردازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet