شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/12/06 14:28:15
سرویس اقتصادی
رئیس کل بانک مرکزی:

نرخ سود بانکی سال آینده تغییر می‌کند

رئیس کل بانک مرکزی بدون اشاره به کاهش و یا افزایش نرخ سود بانکی در عقود مبادله‌ای از تغییر این نرخ در سال آینده خبر داد.
نرخ سود بانکی سال آینده تغییر می‌کند رئیس کل بانک مرکزی بدون اشاره به کاهش و یا افزایش نرخ سود بانکی در عقود مبادله‌ای از تغییر این نرخ در سال آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/794.jpg نرخ,سود,بانکی,سال,آینده,تغییر,می‌کند Icana

"محمود بهمنی" در گفت‌وگو با فارس ، درباره وضعیت و زمان رسیدگی به نرخ سود در شورای پول و اعتبار، اظهار داشت: جلسه هفته گذشته شورای پول و اعتبار به دلیل مأموریتی که برای بنده پیش آمد لغو و به هفته آینده موکول شد.
به گفته رئیس و سخنگوی شورای پول و اعتبار، قرار است در جلسه اصلی هفته آینده این شورا، بررسی‌های نهایی برای تعیین نرخ سود بانکی سال 90 آغاز شود.
وی در مورد حداکثر زمان تعیین و اعلام نرخ سود بانکی سال آینده، افزود: بانک مرکزی طبق روال سال‌های قبل پیش از پایان سال نرخ سود را تعیین و اعلام می‌کند.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ سود نهایی که پیش از پایان سال اعلام خواهد شد از ابتدای سال 90 به اجرا درمی‌آید ولی تا زمانی که این نرخ اعلام نشده دستورالعمل قبلی به قوت خود باقی می‌ماند.
بهمنی در پاسخ به این پرسش که احتمال ثبات نرخ سود 12 درصدی برای سال آینده چه قدر است؟ اعلام کرد: این نرخ تغییر می‌کند ولی اینکه تغییرات به چه نحو خواهد بود را بعداً اعلام می‌کنم.

از هفته‌های گذشته مسئولان بانک مرکزی از تعیین و بررسی نرخ سود بانکی سال آینده در جلسه اصلی روز سه‌شنبه هفته گذشته شورای پول و اعتبار خبرداده بودند اما برخلاف انتظارات جلسه مذکور لغو شد.
درعین حال همزمان با نزدیک شدن به فرآیند تصویب نرخ سود بانکی سال 90 گمانه‌زنی‌ها برای بسته سیاستی-نظارتی از سوی مدیران و کارشناسان بانکی و همچنین مقامات اقتصادی کشور در خصوص رقم این نرخ رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.
همانطور که از صحبت‌های این اشخاص برآورد می‌شود به نظر می‌رسد نرخ سود بانکی در سال بعد مانند چهار سال قبل 12 درصد تعیین شود .این استدلال از آنجا حائز اهمیت است که طبق گفته‌های این افراد دولت قصد افزایش یا کاهش نرخ سود بانکی را ندارد، بنابراین احتمال تثبیت نرخ سود 12 درصدی تقویت می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet