شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/12/06 15:08:50
سرویس سیاسی
ابراهیمی تاکید کرد:

ورود هیات تحقیق و تفحص مجلس به تشکیلات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

عضو هیات رییسه کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: لازم است نمایندگان به دنبال پیگیری همایش های برگزار شده از سوی این شورا باشند تا به حساسیتی که در مجلس به وجود آمده است پاسخ داده شود.
ورود هیات تحقیق و تفحص مجلس به تشکیلات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور عضو هیات رییسه کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشورگفت: لازم است نمایندگان به دنبال پیگیری همایش های برگزار شده از سویاین شورا باشند تا به حساسیتی که در مجلس به وجود آمده است پاسخ داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/486.jpg ورود,هیات,تحقیق,و,تفحص,مجلس,به,تشکیلات,شورای,عالی,ایرانیان,خارج,از,کشور Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با  خانه ملت با اشاره بر جلسه آینده کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور که با حضور"رحیم مشایی" رییس دفتر رییس جمهور و "محمد شریف ملک زاده" دبیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور برگزار خواهد شد، گفت: آنچه که انگیزه و عامل ورود مجلس به این بحث شد، اطلاعات رسیده از داخل و خارج از کشور و نوع برگزاری همایش های شورای عالی ایرانیان بود.

عضو هیات رییسه کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، به اطلاعات رسیده به مجلس شورای اسلامی در رابطه با افراد شرکت کننده درهمایش های ایرانیان خارج از کشور اشاره کرد و گفت: ظاهراً شرکت کنندگان در این همایش ها نقش و اثری در رابطه با کار فرهنگی و سیاسی نداشته‌اند و با عنوان یک چهره سرمایه گذار و نقش آفرین در فرهنگ و سیاست در این همایش‌ها شرکت نکرده اند.
ابراهیمی با بیان آنکه هزینه‌های صرف شده در برگزاری همایش‌ها نیز منصفانه نبوده است، گفت: علاوه بر اسراف کاری، عدم توجه به مسائل اخلاقی، نوع پوشش مهمانان همچنین نوع پذیرایی‌ها شرعاً مورد داشته است.
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی به خریداری ساختمان‌هایی در خارج از کشور که به ظاهر، مورد نیاز شورای عالی ایرانیان نبوده است اشاره کرد و افزود:  ما در مجموع نمی‌گوییم که کار حتما منفی بوده است، فوایدی هم داشته ؛اما نقاط منفی زیاد است و لازم است نمایندگان به دنبال پیگیری این همایش‌ها، باشند و به حساسیتی که در مجلس به وجود آمده است پاسخ داده شود.
ابراهیمی با اشاره بر اینکه تحقیق و تفحص از شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور پنجم آبانماه در مجلس رای آورد، گفت: در نهایت تصمیم گیری شد که از آقایان "مشایی" و" ملک زاده" برای حضور در جلسه آینده این کمیته دعوت شود و در ابعاد مختلف شاهد توضیحات این دو باشیم.
وی ادامه داد: طبیعی است که هیات تحقیق و تفحص مجلس به تشکیلات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ورود پیدا خواهد کرد و در این شورا مستقر می‌شوند و در عین حال ارشناسانی خواهند داشت و از  سایر تشکل‌های نظارتی استفاده خواهند کرد تا بتوانند واقعیت را بررسی کنند؛  چرا که مسائلی گفته شده است که هنوز مستند نیست و لازم است بررسی شود و به هر نتیجه‌ای رسیدیم طبیعتاً  آن را به مجلس اعلام خواهیم کرد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet