هدر اصلی
1389/12/08 09:52:39
سرویس بین الملل
نماینده داراب و زرین دشت:

خواهان قطع ارتباط با انگلیس هستیم

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، سلطه و زیاده خواهی هیچ کشوری را نمی‌پذیرد، زیرا از ابتدا بر اساس شعار نه شرقی، نه غربی شکل گرفته است.
خواهان قطع ارتباط با انگلیس هستیم نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، سلطه و زیاده خواهی هیچ کشوری را نمی‌پذیرد، زیرا از ابتدا بر اساس شعار نه شرقی، نه غربی شکل گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/551.jpg خواهان,قطع,ارتباط,با,انگلیس,هستیم Icana

"محمدمهدی افشاری" در گفت و گو با روزنامه «خبر جنوب» فارس با اشاره به طرح قطع ارتباط با انگلیس که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شده است، گفت: ساختار نظام و سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی کاملاً شفاف و مشخص است. ما یک سیاست داریم با نام منشور انقلاب که امام در ابتدای شکلگیری نظام جمهوری اسلامی در بیانات خود آن را ترسیم کردند، مبنی بر اینکه ما میخواهیم با همه دنیا ارتباط داشته باشیم و این ارتباط باید متقابل و با در نظر گرفتن تمامیت نظام جمهوری اسلامی باشد. این موضوع در قالب بحث نه شرقی نه غربی مطرح شد که پیام بسیار مهمی بود.

وی افزود: ما میخواهیم با توجه به سخن امام راحل استقلالمان را حفظ کنیم و متکی به هیچ قدرت استکباری نباشیم. ما با در نظر گرفتن یک چارچوب که عزت جمهوری اسلامی را حفظ کند، حاضر به ارتباط با همه دنیا هستیم.

این نماینده در ادامه گفت: این منشور اصلی نظام است، اگر کشورهای دیگر بتوانند خود را با این منشور تطبیق دهند ما میتوانیم با آنها ارتباط داشته باشیم و اگر خارج از این موضوع باشد نمیتوانیم ارتباط داشته باشیم. زیرا استقلال سیاسی ما از بین میرود. یکی از ویژگیهای اصلی و ماندگار و بنیادی جمهوری اسلامی همین استقلال سیاسی است که تا به امروز توانستهایم آن را به این حد از کمال برسانیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما کشور انگلیس چون به دنبال این موضوع نیست و خواهان توسعه اهداف استعماری خود است، نمیخواهد به سیاستهای کلان ما احترام بگذارد. در نتیجه ما نیز نمیخواهیم با انگلیس یا هر کشور استکباری دیگری که بخواهد مبانی و چارچوب اصلی ما را رعایت نکند رابطه داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به موضعگیریهای اخیری که دولت انگلیس نسبت به ایران داشته است، بهخصوص در ارتباط با پرونده گروه 1+5، مباحث هستهای و بسیاری موارد دیگر، ما خواهان قطع ارتباط با انگلیس هستیم، زیرا این کشور با نگاه استعماری بر خورد میکند و خواهان اعمال نظر و افزایش سلطه خود بر منطقه است، مگر اینکه نگاه این کشور تغییر یابد که در این صورت شاید شرایط تغییر کند. به هر حال ما خواهان قطع رابطه با هیچ کشوری نیستیم، مگر اینکه آنها خودشان چنین زمینهای را فراهم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet