هدر اصلی
1389/12/08 08:57:45
سرویس اجتماعی
پرویز سروری

مجمع تشخیص در تصویب لایحه جامعه ایثارگران سرعت عمل به خرج دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است تصویب لایحه جامع ایثارگران که به دلیل کمبود منابع مالی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است می تواند بخشی از مشکلات ایثارگران را حل کند.
مجمع تشخیص در تصویب لایحه جامعه ایثارگران سرعت عمل به خرج دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است تصویب لایحه جامع ایثارگران که به دلیل کمبود منابع مالی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است می تواند بخشی از مشکلات ایثارگران را حل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/660.jpg مجمع,تشخیص,در,تصویب,لایحه,جامعه,ایثارگران,سرعت,عمل,به,خرج,دهد Icana

"پرویز سروری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به سوالی در رابطه با  اقدام مجلس برای رسیدگی به امور ایثارگران در ابعاد مختلف که در ابلاغ سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است اظهار داشت:در زمینه قانونگذاری مجلس لایحه جامع ایثارگران را ارائه داد  که ابعاد زیادی از کاستی های فعلی را جبران می کرد.

نماینده مردم تهران ،ری ،شمیرانات و اسلامشهرافزود: اما متاسفانه  این لایحه به دلیل مشکل بودجه و تامین اهداف مورد نظر لایحه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و در گردنه های مختلف گیر کرد  که  در حال حاظر نیز در مجمع تشخیص مصلحت نظام  با مشکلات جدی مواجه شده و تصویب نشده است .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یاد آور شد: مجلس و دولت در ابتدا بر سر منابع مالی این لایحه به  توافق رسیده بودند اما دولت در آخرین لحظه به شورای نگهبان اعلام کرد که نمی تواند این منابع را تامین کند به همین دلیل هم شورای نگهبان لایحه را برگشت داد.

سروری ادامه داد: به دلیل اصرار مجلس بر تصویب لایحه  و به توافق نرسیدن با دولت  لایحه  به مجمع تشخیص ارجاء داده شد و در آنجا نیز با موانعی روبه رو شده اما  درتلاش هستیم که بتوانیم این معضل را حل کنیم.

وی خاطر نشان ساخت:اگر این موانع رفع شود و لایحه به تصویب برسد در بحث تقنینی قسمت قابل ملاحضه ای از نیازهای جامعه ایثارگران بر آورده می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet