هدر اصلی
1389/12/08 09:42:49
سرویس سیاسی
نماینده ساوه:

منشور سعادت ملت ما قانون اساسی است

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که منشور سعادت ملت ما، قانون اساسی است، گفت: در قانون اساسی، اختیارات رهبری، رؤسای قوا و خود قوا تعریف شده که در صورت عمل آن، هیچ ابهام و تنشی نباید در روابط بین قوا وجود داشته باشد.
منشور سعادت ملت ما قانون اساسی است نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که منشور سعادت ملت ما، قانون اساسی است، گفت: در قانون اساسی، اختیارات رهبری، رؤسای قوا و خود قوا تعریف شده که در صورت عمل آن، هیچ ابهام و تنشی نباید در روابط بین قوا وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/52.jpg منشور,سعادت,ملت,ما,قانون,اساسی,است Icana

"حسین اسلامی" در گفتوگو با هفته‌نامه «وقایع استان»مرکزی با بیان این مطلب، افزود: تذکر به قوا و رؤسای متخلف، به عهده رهبری است؛ چون طبق قانون، ایشان وظیفه هماهنگی و تنظیم روابط بین قوا را دارند.

او ادامه داد: رهبری هم به صورت مرتب، جلساتی با رؤسای سه قوه برگزار میکنند که توصیهها و تذکرات لازم را اعمال میکنند. امیدواریم همه قوا به سمت قبول منشور سعادت ملت، یعنی قانون اساسی بروند و بر آن مبنا حرکت کنند، در غیر این صورت اگر احدی خلاف قانون اساسی عمل کند و بدتر از آن، به علنی کردن این اختلافات در رسانهها بپردازد، باید در اینکه ولایتی هست یا خیر، تردید نمود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس درباره بودجه سال 90، اظهار کرد: بررسی بودجه باید تا عید تمام شود، اگرچه این کار برای ما نمایندگان بسیار نفس‌گیر است، اما چاره دیگری نداریم.

وی اضافه کرد: قرار شده 50 نفر از نمایندگان به نمایندگی از صحن علنی، در کمیسیون تلفیق مطالعات و بررسیهای خود را روی بودجه انجام دهند و شرایط را بررسی کنند. سپس بودجه به صحن علنی میآید و مذاکرات و بحثهایی هم در صحن راجع به آن صورت میگیرد که امیدواریم با طی کردن سریع این روند، تا پیش از پایان سال بودجه تصویب شود.

او همچنین خاطرنشان کرد: شورای نگهبان در اقدامی قابل تقدیر، همزمان در مجلس حضور مییابد و مغایرت احتمالی بودجه با قانون و شرع را تشخیص میدهد که این مسئله، روند تصویب بودجه را تسریع میکند.

این نماینده سپس به تحلیل حوادث اخیر کشورهای عربی پرداخت و گفت: تحولات اخیر خاورمیانه، بیداری ملتها را نشان میدهد. به عنوان مثال، در لیبی تا جایی که میدانیم، مشکل اشتغال و بیکاری و... وجود نداشت، اما مردم دیگر دیکتاتوری را نمیخواهند. در مجموع میتوان گفت در کشورهای عربی، مشکل مردم، مشکل اقتصادی نیست، بلکه میخواهند دولتی مردم سالار داشته باشند و این همان صدور پیام انقلاب اسلامی است که ما 30 سال پیش بنیان گذاشتیم.

 اسلامی اضافه کرد: قدرتمندترین دیکتاتورهای منطقه، همین قذافی و مبارک بودند که سقوط کردند و پیشبینی بنده این است که باقی دیکتاتورهای خاورمیانه هم به زودی سرنگون خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet