هدر اصلی
1389/12/08 09:49:39
سرویس اجتماعی
لاله افتخاری

قوانین رسیدگی به امور ایثارگران جدی گرفته نمی شوند

عضو فراکسیون شاهد متولی اصلی رسیدگی به امور ایثارگران را بنیاد شهید دانست و گفت: به دلیل کمبود بودجه و یا عدم جدیت در اجرای مسائل ایثارگران گاهی شاهد نقص قوانین مربوط به ایثارگران هستیم.
قوانین رسیدگی به امور ایثارگران جدی گرفته نمی شوند عضو فراکسیون شاهد متولی اصلی رسیدگی به امور ایثارگران را بنیاد شهید دانست و گفت: به دلیل کمبود بودجه و یا عدم جدیت در اجرای مسائل ایثارگران گاهی شاهد نقص قوانین مربوط به ایثارگران هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/548.jpg قوانین,رسیدگی,به,امور,ایثارگران,جدی,گرفته,نمی,شوند Icana

"لاله افتخاری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص رسیدگی به امور ایثارگران که درسیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ و بر آن تاکید شده است گفت:رسیدگی به امور ایثارگران وظیفه همه نظام و مردم است و اگر گاهی شاهد نقص قوانین مربوط به ایثارگران هستیم به دلیل کمبود بودجه و یا عدم جدیت در اجرای مسائل ایثارگران بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به تشکیل شورای عالی ایثارگران اظهار امیدواری کرد تا این شورا بازویی برای نظارت بر حسن اجرای قوانین رسیدگی به امور ایثارگران  باشد.

وی خاطر نشان ساخت: شورای عالی ایثارگران یک نهاد اجرایی نیست وتنها به منظور سیاست گذاری و هماهنگی میان دستگاههای متولی شکل گرفته است.

عضو فراکسیون شاهد در پاسخ به این سوال که متولی اصلی رسیدگی به امور ایثارگران چه نهادی است گفت: مجری برنامه های ایثارگران به طور کلان بنیاد شهید است که رئیس آن معاون رئیس جمهور است.

افتخاری با تاکید بر اینکه که متولی اصلی رفع مشکلات ایثارگران بنیاد شهید است گفت: شاید به طور موردی در برخی دستگاه ها برای  گسترش فرهنگ ایثار و شهادت  قوانینی آمده و وظایفی به آنها محول شده باشد اما متولی اصلی بنیاد شهید است

وی تصریح کرد: اگر دستگاه دیگری همچون شورای عالی ایثارگران شکل گیرد به عنوان بازویی کمک کننده است نه در جهت اموراجرا یی، دستگاه های دیگر فقط در بحث سیاست گذاری و نظارت و ایجاد تعامل و همگرایی بین دستگاه ها هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet