هدر اصلی
1389/12/07 12:43:10
سرویس فرهنگی
اسماعیل کوثری:

ایثارگران برای درمان خود با مشکل مواجه هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رد موازی کاری در رسیدگی به امور ایثارگران اظهار داشت: ایثارگران برای درمان خود با مشکل مواجه هستند.
ایثارگران برای درمان خود با مشکل مواجه هستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رد موازی کاری در رسیدگی به امور ایثارگران اظهار داشت: ایثارگران برای درمان خود با مشکل مواجه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/167.jpg ایثارگران,برای,درمان,خود,با,مشکل,مواجه,هستند Icana

"اسماعیل کوثری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به سوالی مبنی بر رسیدگی به وضعیت ایثارگران درابعاد مختلف گفت: خدمت رسانی به ایثارگران ،آزادگان و به خانواده شهدا در مقابل قدردانی که کشورهایی دیگر ازایثارگران خود  به عمل می آورند بسیار ناچیز است.

نماینده مردم تهران ،ری، شمیرانات و اسلامشهر درمجلس افزود: ایثارگران ما هیچ زمانی به دنبال امتیازهای مادی نبودند اما بعضی از این افراد  که در این زمان به سن پیری رسیده اند برای درمان خود مشکلاتی دارند و نیازمند توجه بیشتر هستند.

کوثری در پاسخ به برخی انتقادها مبنی بر موازی کاری در رسیدگی به امورایثارگران گفت:این بحث در مورد برخی امور که  که بنیاد شهید و امور ایثارگران به نهاد های دیگر منتقل کرده است وجود دارد و شاید به نظررسد که موازی کاری شده است.

وی تصریح کرد:اما در اصل همه یک کار را انجام می دهد و اینگونه نیست که چندین ارگان مامور رسیدگی به امور ایثارگران شده باشد ، بنیاد شهید قسمتی از کار را به دستگاه های مربوطه محول کرده است که ممکن است موازی کاری به نظر آید اما  به نظر من تقسیم کار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: برخی معتقدند اگر رسیدگی به امور ایثارگران یکپارچه باشد و تنها  بنیاد شهید و امور ایثارگران  کارها را انجام دهند بهتر است و از آن طرف بنیاد شهید می گوید اگر برخی امور را به سازمان های دیگر واگذار کند بهتر می توان خدمت رسانی کند.

کوثری در پاسخ به اینکه برای ترویج فرهنگ ایثارگری باید چه کرد گفت:اگر مسئول ایثارگری که در نظام جمهوری اسلامی دارای مسئولیتی است عملکرد  خوبی داشته باشد در جامعه اثر خوب می گذارد که این موجب ترویج فرهنگ ایثارگری می شود.

این نماینده مجلس از خود گذشتگی کسانی مانند شهید همت، شهید خرازی، شهید باکری، شهید بروجردی، شهید صیاد شیرازی را موجب محبوبیت آنها دانست و گفت:آنها به خود سخت می گرفتند اما برای رزمندگان بهترین ها را می خواستند و هر زمان حرفی می زدند به آن عمل می کردند، درفدارکاری و عبادت جلو بودند و عمل صالح آنها در مردم اثر می کرد واگر مسئولان ایثارگر ما اینگونه عمل کنند فرهنگ ایثارگری ترویج می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet