هدر اصلی
1389/12/07 13:00:59
سرویس بین الملل
نقوی:

آژانس پرونده اتمی ایران را کاملا حقوقی ببیند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره مباحث سیاسی مندرج در گزارش آژانس بین المللی هسته‌ای، اظهار کرد: انتظار می‌رود این نهاد در موضعگیری‌های حقوقی خود مسائل و موضوعات را کاملا حقوقی و کار‌شناسی ببیند.
آژانس پرونده اتمی ایران را کاملا حقوقی ببیند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره مباحث سیاسی مندرج در گزارش آژانس بین المللی هسته‌ای، اظهار کرد: انتظار می‌رود این نهاد در موضعگیری‌های حقوقی خود مسائل و موضوعات را کاملا حقوقی و کار‌شناسی ببیند. https://cdn.icana.ir/d/019/307.jpg آژانس,پرونده,اتمی,ایران,را,کاملا,حقوقی,ببیند Icana

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت درباره گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: گزارش آژانس مجدداً بر صلح آمیز بودن و عدم انحراف فعالیت‌ها هسته‌ای ایران تاکید کرده اما اشاره‌ای نیز به برخی مباحث سیاسی داشته که این کار خارج از چارچوب و شرح وظایف این نهاد بین المللی است.
نماینده ورامین و پیشوا تصریح کرد: تایید صحت و سقم برنامه‌های اتمی جمهوری اسلامی از سوی آژانس اقدام خوبی در راستای تداوم همکاری‌ها مطابق معاهده NPT ارزیابی می‌شود و انتظار می‌رود این نهاد در موضعگیری‌های حقوقی خود مسائل و موضوعات را کاملا حقوقی و کار‌شناسی ببیند.
وی در مورد ادعای آژانس مبنی بر عدم همکاری ایران با راستی آزمایی فعالیت‌ها، افزود: جمهوری اسلامی تاکنون هرگونه سوال یا ابهامی را با مدارک و اسناد معتبر پاسخ داده و صحت عملکرد خود را در مسیر دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای به اثبات رسانده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: درصورتی که بازرسان آژانس به موضوع جدیدی برخورده‌اند آن را رسماً اعلام کنند تا سازمان انرژی اتمی ایران جواب مستدل بدهد اما اینکه این نهاد بین المللی تحت تاثیر قطعنامه‌های سیاسی شورای امنیت قرار بگیرد قطع به یقین حل مسائل را پیچیده‌تر می‌کند.
آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر روز جمعه- ۶ اسفند- درباره‌ فعالیت‌های صلح آمیز ایران گزارش داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet