هدر اصلی
1389/12/07 15:48:41
سرویس اقتصادی
سیدمهدی صادق:

سهم صنعت و معدن از بودجه 90 ناچیز است

عضو کمیسیون صنایع سهم بخش صنعت و معدن را در لایحه بودجه ۹۰ ناچیز خواند و گفت؛ با جود این که صنعت کشور بار ۲۵ درصد از اشتغال را بر دوش دارد، اما در بودجه سال آینده ردیف خاصی برای حمایت از آن ارائه نشده است.
سهم صنعت و معدن از بودجه 90 ناچیز است عضو کمیسیون صنایع سهم بخش صنعت و معدن را در لایحه بودجه 90 ناچیز خواند و گفت؛ با جود این که صنعت کشور بار 25 درصد از اشتغال را بر دوش دارد، اما در بودجه سال آینده ردیف خاصی برای حمایت از آن ارائه نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/387.jpg سهم,صنعت,و,معدن,از,بودجه,90,ناچیز,است Icana

"سیدمهدی صادق" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به نشست روز سه شنبه (پنجم اسفند) کمیسیون صنایع و معادن با وزیر صنایع، گفت: به علت فقدان توجه اساسی به موضوع صنعت و معدن در بودجه 90 اعضای کمیسیون صنایع هفته پیش از وزیر صنایع دعوت کردند تا نظرات خود را در باره سهم این بخش در بودجه سال آینده مطرح کند، اما وزیر هم مطلب چشمگیری فراتر از آنچه در ماده واحده آمده بود، ارائه نکرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت از بخش صنعت و معدن در برنامه های مالی کشور، تصریح کرد: بخش صنعت کشور به تنهایی حدود 25 درصد از اشتغال کشور را در بر می‌گیرد و حدود 30 درصد از ارزش افزوده کشور نیز در این بخش ایجاد می شود، اما سیاست‌های حمایتی از صنعت و معدن هیچ وقت متناسب با ظرفیت‌های این بخش نبوده است و در بودجه 90 هم شاهد هستیم این روند ادامه دارد.

وی در باره همکاری این کمیسیون با نهادهای دولتی برای تدوین بودجه 90 ، گفت: حمایت مؤثر از بخش صنعت و معدن در دستور کار کمیسیون صنایع قرار دارد و در همین راستا مقرر شده است تا نهادهای دولتی نظرات خود را در باره توسعه صنعت و معدن و حمایت از این بخش در بودجه 90 تا یکشنبه (هشتم اسفند) به کمیسیون صنایع و معادن ارائه کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: با توجه به فرصت کوتاه بررسی لایحه بودجه که به علت تأخیر 75 روزه دولت در ارائه این لایحه به وجود آمده است، کمیسیون صنایع و معادن برای گنجاندن نظرات خود در باره حمایت از بخش صنعت کار سختی پیش رو دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet