هدر موبایل
1389/12/08 07:09:00
سرویس اقتصادی
انتقاد محجوب از کم‌توجهی به بودجه بخش اشتغال؛

سهم اشتغال در بودجه90 تفاوت چندانی با گذشته ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارقام مربوط به اشتغال در بودجه ۹۰ افزایش نیافته است، گفت: با وجود رشد ۴۰ درصدی حجم بودجه نسبت به سال قبل، سهم بخش اشتغال در بودجه سال آینده کشور تفاوت چندانی نسبت به سال پیش ندارد.
سهم اشتغال در بودجه90 تفاوت چندانی با گذشته ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارقام مربوط به اشتغال در بودجه 90 افزایش نیافته است، گفت: با وجود رشد 40 درصدی حجم بودجه نسبت به سال قبل، سهم بخش اشتغال در بودجه سال آینده کشور تفاوت چندانی نسبت به سال پیش ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/211.jpg سهم,اشتغال,در,بودجه90,تفاوت,چندانی,با,گذشته,ندارد Icana

"علیرضا محجوب" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، ارقام در نظر گرفته شده برای بخش اشتغال در بودجه 90 را ناکافی خواند و گفت: ارقام بودجه در بخش اشتغال و بویژه اشتغال حمایتی که به اقشار مورد حمایت جامعه مربوط می‌شود، تغییر چندانی با سال گذشته ندارد و به هیچ وجه با وعده‌هایی که در این زمینه به مردم داده شده، منطبق نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه اشتغال اقشار مورد حمایت مانند معلولان و زنان سرپرست خانوار، یکی از مهمترین بخش‌های مربوط به اشتغال در لایحه بودجه است، تصریح کرد: در حال حاضر تنها 6 میلیون نفر در کشور ما تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند و اضافه بر این تعداد زیادی از زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی نیز وجود دارند که باید نسبت به اشتغال آنان توجه شود، اما ارقامی که در بودجه 90 برای اشتغال این بخش در نظر گرفته شده اصلا متناسب با نیاز این افراد نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین افزود: انتظار عمومی جامعه و نمایندگان این است که در لایحه بودجه ارقامی که برای اشتغال این افراد در نظر گرفته می شود، برای کمک به این قشر و بازسازی توان آنان کافی باشد، اما امسال هم ارقامی که دولت در نظر گرفته منطبق با نیازهای جامعه نیست.

محجوب با بیان اینکه کشور در سال 90 به تعادل جمعیتی در بازار کار می‌رسد، تاکید کرد: تعادل جمعیتی بازار کار به معنای این است که تعداد  افراد شاغل و بیکار در جامعه برابر می شود، پس اگر در سال‌های آینده اشتغال رشد فزاینده و بیکاری سیر کاهشی نداشته باشد به معنای این است که ما حتی نتوانسته‌ایم از فرصت‌های طبیعی خود هم استفاده بکنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet