هدر اصلی
1389/12/07 19:15:24
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات ضروری خواند؛

تلاش برای احیای تربیت اسلامی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از پیگیری تلاش‌ها برای احیای "معاونت پرورشی و تربیت بدنی" به منظور جاری کردن تربیت اسلامی در نهادهای آموزشی خبر داد.
تلاش برای احیای تربیت اسلامی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از پیگیری تلاش‌ها برای احیای "معاونت پرورشی و تربیت بدنی" به منظور جاری کردن تربیت اسلامی در نهادهای آموزشی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/915.jpg تلاش,برای,احیای,تربیت,اسلامی Icana

"نورالله حیدری دستنایی"، در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن اشاره به فرارسیدن "روز امور تربیتی و تربیت اسلامی"، محوریت نام‌گذاری این روز را تأسیس نهاد  امور تربیتی در کشور عنوان کرد.

حیدری یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات را بررسی وضعیت معاونت پرورشی و تربیت بدنی در نهاد آموزش و پرورش، به منظور توسعه تربیت اسلامی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: قانون احیای معاونت پژوهشی و تربیت بدنی که در مجلس هفتم تصویب شده بود، در زمان دولت قبل حذف شد که این نشان دهنده جهت گیری‌های خاص این دولت بود.

 حیدری افزود: ما در کمیسیون آموزش و تحقیقات به طور خاص، به دنبال احیای این معاونت در آموزش و پرورش هستیم؛ چراکه اگر این قانون دوباره جاری شود، نظام آموزشی ما به سمت تربیت اسلامی و اخلاقی خواهد رفت.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ، اجرای دوباره این قانون را در راستای تربیت اسلامی نوجوانان و جوانان ضروری دانست و تاکید کرد: معاونت پژوهشی و تربیت بدنی کمک می‌کند نگرش و بینش افراد، از سنین پایین بر اساس ارزش‌های اسلامی شکل بگیرد و به این ترتیب، بنیان جامعه اصلاح شود.

حیدری از تدوین گزارشی درباره وضعیت کنونی تربیت اسلامی در آموزش و پرورش، از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد و تأکید کرد: گزارش کمیسیون نشان می‌دهد، آموزش و پرورش قانون معاونت پرورشی و تربیت بدنی را به درستی اجرا نمی‌کند و وضعیت تربیت اسلامی در این نهاد غیرقابل قبول است.

وی یکی دیگر از اقدامات مشترک، میان کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون فرهنگی را  بررسی مسئله مهندسی فرهنگی در برنامه پنجم توصیف کرد و تصریح کرد: محور بحث مهندسی فرهنگی، تربیت اسلامی و جاری شدن آن در تمام سطوح جامعه است.

حیدری ادامه داد: ما نظرات کارشناسی برای تدوین مهندسی فرهنگی کشور و نظارت بر اجرای آن داریم که انشاء الله پس از بررسی‌ها، لایحه آن در سال اول برنامه پنجم توسط دولت ارائه و اجرا خواهدشد.

قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی در تاریخ 7/4/1385  با 8 تبصره به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. این قانون در مورخ 21/4/1385 به تأیید شورای نگهبان قانون اساسی رسید و در تاریخ 19/2/1386 نیز آئین‌نامه اجرایی آن از سوی هیئت دولت تأیید شد و در نهایت هئیت دولت آن را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet