هدر موبایل
1389/12/08 09:32:22
سرویس صحن
برای تأمین نظر شورای نگهبان،

طرح رسیدگی به دارایی مسئولان نظام بررسی و اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح رسیدگی به دارایی مسئولان و مقامات نظام را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان بررسی و اصلاح کردند.
طرح رسیدگی به دارایی مسئولان نظام بررسی و اصلاح شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح رسیدگی به دارایی مسئولان و مقامات نظام را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان بررسی و اصلاح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/348.jpg طرح,رسیدگی,به,دارایی,مسئولان,نظام,بررسی,و,اصلاح,شد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، امیرحسین رحیمی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در جلسه علنی امروز (یکشنبه هشتم بهمن)، گزارش کمیسیون قضایی در مورد طرح رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران را قرائت کرد و نمایندگان مواد مورد ایراد شورای نگهبان را بررسی و اصلاح کردند.

بر این اساس مواد (1) و (2) این لایحه با 176 رأی موافق و پنج رأی مخالف و هشت رأی ممتنع تصویب شد.

طبق این مصوبه مجلس، در اجرای اصل 142 قانون اساسی، رهبری، رئیس جمهوری، معاونان رئیس جمهوری و وزیران موظفند دارایی خود، همسر و فرزندانشان را پیش و پس از خدمت به رئیس قوه قضاییه اعلام کنند.

همچنین به منظور افزایش اعتماد عمومی مردم به مسئولان جمهوری اسلامی ایران و ارتقای سلامت اداری از لازم الاجرا شدن این قانون یکی از شرایط تصدی سمت های موضوع این قانون اعلام فهرست اموال و دارایی خود، همسر و فرزندان تحت تکفل است.

همچنین ماده دوم این لایحه با 47 رأی موافق و چهار رأی مخالف و 11 رأی ممتنع اصلاح شد.

طبق این ماده رئیس قوه قضاییه و سایر مقاماتی که مقام معظم رهبری منصوب می کنند، با اذن ایشان موظفند دارایی خود، همسر و فرزندان خود را پیش و پس از خدمت به مرجعی که معظم له تعیین می کند، اعلام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet