هدر اصلی
1389/12/08 16:54:23
سرویس سیاسی

تهدید نبیه بری به فراخوان اعتراض از طریق اینترنت

رئیس پارلمان لبنان تهدید کرد در صورت تاخیر در تشکیل کابینه جدید از طریق اینترنت برای تجمع و اعتراض فراخوان خواهد داد.
تهدید نبیه بری به فراخوان اعتراض از طریق اینترنت رئیس پارلمان لبنان تهدید کرد در صورت تاخیر در تشکیل کابینه جدید از طریق اینترنت برای تجمع و اعتراض فراخوان خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/932.jpg تهدید,نبیه,بری,به,فراخوان,اعتراض,از,طریق,اینترنت Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی، "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان تهدید کرد در صورتی که کابینه جدید هر چه سریع تر تشکیل نشود، از طریق اینترنت دعوت به برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز برای سقوط " دیکتاتوری تقسیم بندی مذهبی - دینی" می کند.
وی افزود: در صورتی که دولت جدید فورا تشکیل نشود به هر کسی که خواهان اعتراض یا برگزاری تجمع باشد اجازه می دهم در محوطه پارلمان خواسته خود را محقق کند.
بری همچنین از تاخیر در تشکیل کابینه جدید لبنان به دلیل مذاکره با نمایندگان جناح 14 مارس به رهبری "سعد حریری" نخست وزیر سابق لبنان انتقاد کرد و گفت: با توجه به تحولات کشورهای منطقه و نیاز به یک دولت فعال در لبنان نباید تنها برای اجرای مذاکرات، شاهد این مقدار تاخیر در تشکیل کابینه باشیم.
وی اضافه کرد: نجیب میقاتی نخست وزیرجدید بعد از اعلام موضع نهایی جناح 14 مارس در مورد حضور در کابینه دیگر نباید در تشکیل دولت تعلل ورزد.
لازم به ذکر است در 22 دی ماه گذشته (12 ژانویه) کابینه سعد حریری به دنبال استعفای 11 وزیر جناح وقت اقلیت پارلمانی سقوط کرد و در5 بهمن ماه گذشته (25 ژانویه) میقاتی توانست با کسب 68 رای از 128 رای کل پارلمان مامور تشکیل کابینه جدید لبنان شود.
قرار است امروز یکشنبه جناح 14 مارس موضع نهایی خود درباره مشارکت در کابینه جدید را اعلام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet