هدر اصلی
1389/12/08 11:33:37
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس فراکسیون ورزش‌های رزمی:‏

هدف از تشکیل فراکسیون ورزش‌های رزمی، حمایت از این ورزش است ‏

رییس فراکسیون ورزش‌های رزمی گفت: هدف از تشکیل فراکسیون ورزش‌های رزمی، حمایت از این ورزش است‎.
هدف از تشکیل فراکسیون ورزش‌های رزمی، حمایت از این ورزش است ‏ رییس فراکسیون ورزش‌های رزمی گفت: هدف از تشکیل فراکسیون ورزش‌های رزمی، حمایت از این ورزش است‎. https://cdn.icana.ir/d/019/343.jpg هدف,از,تشکیل,فراکسیون,ورزش‌های,رزمی،,حمایت,از,این,ورزش,است,‏ Icana

حسین گروسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این‌که در مسابقات المپیک آسیایی که در گوانگجو برگزار شد بالغ بر 9 مدال را ورزش‌های رزمی کسب کردند یعنی بیش از یک سوم مدال‌ها توسط ورزش‌های رزمی کسب شد و این افتخاری برای کشور ما بود که توانستیم بعد از سال‌ها رتبه چهارم را کسب کنیم و در این المپیک رتبه‌های بین ششم تا یازدهم را داشتیم، بنابراین هدف اصلی از تشکیل فراکسیون ورزش‌های رزمی، حمایت از این ورزش بود.

وی با بیان این‌که 185 نفر از نمایندگان عضو این فراکسیون هستند، اظهار کرد: حسین گروسی رییس فراکسیون، حسن نوروزی نایب رییس اول فراکسیون، محمدجواد نظری‌مهر نایب رییس دوم فراکسیون، علی کائیدی دبیر و مصطفی رضاحسینی به عنوان سخنگو، اعضای هیات رییسه فراکسیون ورزش‌های رزمی را تشکیل می‌دهند.

رییس فراکسیون ورزش‌های رزمی در ادامه افزود: هرقدر به ورزش‌های رزمی و انفرادی توجه کنیم مدال‌های بیشتری کسب می‌کنیم. نمی‌گوییم که نباید به ورزش‌هایی مثل فوتبال یا والیبال که ورزش‌های جمعی هستند توجه نشود ولی نباید ورزش‌های رزمی را هم نادیده بگیریم چرا که اگر در فوتبال یک مدال بیاوریم در یک ورزش رزمی هم مساوی آن یک مدال می‌آوریم در واقع برای کسب رتبه‌های اول تا سوم تعداد مدال‌ها مهم است. کشور ما از نظر رزمی بسیار قوی است بنابراین برای این‌که حمایت بیشتر از ورزش‌های رزمی کشور را اعلام کنیم این فراکسیون را تشکیل دادیم و امیدواریم بتوانیم از فدراسیون ورزش‌های رزمی که شامل کاراته، تکواندو، کونگ‌فو، ووشو و بوکس می‌شود حمایت کنیم و موفقیت‌های اول تا سوم را در این رشته‌ها در بازی‌های المپیک دنبال کنیم.

وی با بیان این‌که اولین جلسه این فراکسیون با حضور رییس فدراسیون ورزش‌های رزمی یا وزیر ورزش که در آینده انتخاب خواهد شد برگزار می‌شود، اظهار کرد: اما چون بررسی بودجه در دستور کار مجلس است احتمالا تشکیل اولین جلسه فراکسیون به سال آینده اواسط فروردین ماه موکول می‌شود.

گروسی با تاکید بر این‌که توجه به ورزش و هزینه در این موضوع یک سرمایه‌گذاری است، بیان کرد: درست است که با تشکیل این فراکسیون به دنبال ورزش‌های قهرمانی هستیم ولی نباید به ورزش‌های همگانی هم بی‌توجهی کنیم، زیرا هر قدر ورزش‌های همگانی را توسعه دهیم و آحاد مردم را با ورزش آشنا کنیم از هزینه‌های دارو، درمان و هم‌چنین هزینه‌های جرم و جنایت کاسته می‌شود، چرا که کسانی که به ورزش روی می‌آورند قطعا انسان‌های سالمی از نظر جسم و روح هستند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد، بتوان حمایت همه جانبه‌ای را از همه ورزش‌ها داشت مخصوصا ورزش‌های همگانی که برای کشور بسیار مهم است و امروز کشورهای پیشرفته هم به مساله ورزش بیشتر می‌پردازند، چون توجه به ورزش در بخش بهره‌وری تاثیر بسزایی خواهد داشت و به میزان موفقیت بیشتر در ورزش، حتی میزان بهره‌وری افزایش پیدا خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet