هدر اصلی
1389/12/08 12:55:44
سرویس صحن
قاضی‌زاده در تذکر شفاهی:

مسائل بیمه و تأمین اجتماعی به کمیسیون بهداشت ارجاع شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شواری اسلامی با انتقاد از نحوه ارجاع سئوالات به کمیسیون‌های تخصصی تأکید کرد که باید مسائل مربوط به بیمه و تأمین اجتماعی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارجاع داده شود.
مسائل بیمه و تأمین اجتماعی به کمیسیون بهداشت ارجاع شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شواری اسلامی با انتقاد از نحوه ارجاع سئوالات به کمیسیون‌های تخصصی تأکید کرد که باید مسائل مربوط به بیمه و تأمین اجتماعی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارجاع داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/936.jpg مسائل,بیمه,و,تأمین,اجتماعی,به,کمیسیون,بهداشت,ارجاع,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز (یکشنبه هشتم اسفند)، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در تذکر شفاهی با استناد به مواد 35 و 40 آیین نامه داخلی مجلس افزود:‌ ماده 35 وظایف کمیسیون اجتماعی و ماده 40 وظایف کمیسیون بهداشت و درمان را به تفکیک بیان کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه مسائل مربوط به کمیسیون بهداشت و درمان همچون مسائل مربوط به بیمه و تأمین اجتماعی به اشتباه به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده می شود و ما پیش‌تر هم این موضوع را به هیئت رئیسه تذکر داده ایم و شما هم پذیرفته اید، اما این رویه غلط همچنان ادامه داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: سئوالی که امروز در دستور کار مجلس قرار دارد، از اختیارات کمیسیون بهداشت و درمان بوده و در این کمیسیون، کمیته ای تحت عنوان بیمه وجود دارد، اما متأسفانه سئوال به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شده است.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شواری اسلامی در پاسخ به تذکر قاضی زاده گفت:‌ به هیئت رئیسه در ارجاع طرح ها و لوایح به کمیسیون های تخصصی شاخص دقیق و شفاهی ندارد.

وی افزود: بعضی از موارد در چارچوب وظایف کمیسیون‌ها قابل تعریف است، اما گاهی هم مواردی پیش می‌آید که در تشخیص کمیسیون تخصصی مربوط اختلاف نظر وجود دارد.

رئیس جلسه همچنین تأکید کرد:‌ هیئت رئیسه به این مسئله با دقت بیشتری  توجه خواهد کرد و حوزه های مرتبط با کمیسیون ها را شفاف مشخص خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet