هدر اصلی
1389/12/08 12:49:08
سرویس صحن
پرویز سروری در نطق میان دستور خود

بعضی با شعار ملی گرایی قصد شکاف در صفوف ملت را دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باعث تعجب است که در زمانی که مردم منطقه و دنیای اسلام در حال بازگشت به اسلام است بعضی با شعار ملی گرایی و مکتب ایرانی در تلاشند در صفوف به هم فشرده ملت خلل ایجاد کنند و عامل وحدت و همگرایی ملی منطقه را از دست انقلابیون خارج کنند.
بعضی با شعار ملی گرایی قصد شکاف در صفوف ملت را دارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باعث تعجب است که در زمانی که مردم منطقه و دنیای اسلام در حال بازگشت به اسلام است بعضی با شعار ملی گرایی و مکتب ایرانی در تلاشند در صفوف به هم فشرده ملت خلل ایجاد کنند و عامل وحدت و همگرایی ملی منطقه را از دست انقلابیون خارج کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/660.jpg بعضی,با,شعار,ملی,گرایی,قصد,شکاف,در,صفوف,ملت,را,دارند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت پرویز سروری در جلسه علنی امروز (8 بهمن) در نطق میان دستور خود اظهار داشت: طبق اطلاعات به دست آمده دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان در نمایشگاه نظامی دوحه قطر یک بار دیگر چهره کریه و خبیث خود را در اظهارات سخیف و خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و اقدام به ایران هراسی کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وی برای ایران هراسی و فروش سلاح های زنگ زده به دولت های منطقه بار دیگر ضمن مقابله با حق قانونی ملت ایران در عرصه فناوری صلح آمیز هسته ای سخن از تحریم های جدید و فشار بیشتر بر ایران کرده است.

سروری با بیان این که این اظهارات را محکوم می کنیم و بی اثر می دانیم گفت: این اظهارات از نگرانی شدید دولت انگلستان در از دست دادن هم پیمانان منطقه ای خویش به ویژه مصر و سرنگونی دیکتاتوری های نوکر مآب غرب حکایت دارد و آنها به دنبال ایجاد وحشت و ترس کاذب از ایران برای فروش سلاح هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: انگلستان باید بداند دوران زورگویی های ظالمانه آنها به پایان آمده و سرنوشت محکوم و مختوم انگلستان افول روزافزون قدرت، تاوان جنایت های اوست.

سروری با بیان این که امروز منطقه شاهد یک سونامی سیاسی است گفت: کشورهای دیکتاتور منطقه با حمایت گسترده آمریکا خود را در حاشیه امنیت می دیدند و هرگز تصور یک خیزش و جنبش اسلامی و فراگیر را علیه خود نمی دیدند.

وی خاطرنشان کرد: اما همانگونه که انقلاب اسلامی باوجود مخالفت های قدرت های جهان اراده خود را بر اراده نظام سلطه مسلط کرد امروز کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری براساس همان مدل، منطق و روش، دیکتاتورهای بیگانه پرست را از اریکه قدرت به زیر می کشند و با شعارها و روش های برگرفته از انقلاب اسلامی نشان می دهند که در امتداد انقلاب اسلامی هستند.

سروری اظهار داشت: آمریکا در تلاش است که انگیزه و مطالبه مردم انقلابی منطقه را اقتصادی و صنفی و مبتنی بر مطالبات سکولاریستی معرفی کنند اما شاخص های این جنبش ها نشان دهنده ارتباط با انقلاب اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به برخی از این شاخص ها اشاره کرد و گفت: اسلام گرایی و عبور از ملی گرایی مهمترین شاخص در مطالبات انقلابیون و نماد مبارزه در تکبیر و نماز جمعه و شعارهای اسلامی تجلی پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: جهان اسلام به ویژه مردم عرب همه مدل های موجود را از جمله پان عربیسم، پان ترکیسم و ملی گراهای افراطی را تجربه کرده اند اما هیچ کدام نتوانست عزت را به این مردم هدیه کند و هنوز در وابستگی و ذلت به سر می برند.

سروری وقوع انقلاب اسلامی را محور مبارزات دانست و گفت: باعث تعجب است که در زمانی که مردم منطقه و دنیای اسلام در حال بازگشت به اسلام است بعضی با شعار ملی گرایی و مکتب ایرانی در تلاشند در صفوف به هم فشرده ملت خلل ایجاد کنند و عامل وحدت و همگرایی ملی منطقه را از دست انقلابیون خارج نمایند.

این نماینده مجلس مبارزه با صهیونیست را دیگر شاخصه انقلاب اسلامی دانست که درانقلاب های دیگر نیز مشاهده می شود و گفت: انقلاب اسلامی رویکرد مذاکره را به مبارزه ای بی امان تبدیل کرد کشورهای مرتجع منطقه براساس هدایت های آمریکا و غرب بر طبل مبارزه نواختند و هر روز امتیازی بر امتیازات اسرائیل غاصب افزودند اما استقامت ملت ما باعث شد ملت های منطقه بیدار شوند و بر مبارزه با اسرائیل تاکید کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس مطالبه مردم منطقه برای مبارزه با اسرائیل را براساس مقاوم حزب الله و حماست دانست و گفت: به ملت غرب ثابت شد که خانه صهیونیستی سست و شکننده است.

سروری درخواست مردم منطقه از حکام را بریدن از بیگانگان عنوان کرد و گفت: سران فاسد منطقه در مقابل قدرت های سلطه گر، خاضع و متواضع است و درمقابل ملت، مقتدر و مستبد عمل می کنند اما دین این مردم عکس این عمل را ترویج می کرد و قران کریم دستور می دهد حاکمان و مسئولان در مقابل مومنان خاضع و فروتن و در مقابل کفار مقتدرو باعزت عمل کنند.

سروری تاکید کرد: انقلاب اسلامی در 33 سال بعد از انقلاب به مردم منطقه عملاً نشان داد فروتنی و تواضع مسئولان در مقابل مردم تولید ظرفیت های بی منتها برای عزت آنان در مقابل بیگانگان و دشمنان را دارد و این یکی از مطالبات مشترک مردم منطقه محسوب می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش غرب برای ایجاد تفرقه بین امت اسلام و مدیریت نبش مردمی نتیجه ای جز نفرت وانزجار امت اسلامی از امریکا وانگلیس نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet