هدر اصلی
1389/12/08 15:32:53
سرویس بین الملل
کرمی راد:

حضور ناو گروه ایران در مدیترانه جلوی یکه‌تازی آمریکا را می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیترانه روزی جولانگاه آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، یادآور شد: حضور ناو گروه ایران در این منطقه جلوی یکه تازی آنان را می‌گیرد؛ از این رو آن دو منافعشان را به شدت تهدید شده می‌بینند.
حضور ناو گروه ایران در مدیترانه جلوی یکه‌تازی آمریکا را می‌گیرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیترانه روزی جولانگاه آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، یادآور شد: حضور ناو گروه ایران در این منطقه جلوی یکه تازی آنان را می‌گیرد؛ از این رو آن دو منافعشان را به شدت تهدید شده می‌بینند. https://cdn.icana.ir/d/019/250.jpg حضور,ناو,گروه,ایران,در,مدیترانه,جلوی,یکه‌تازی,آمریکا,را,می‌گیرد Icana

"محمد کرمی راد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت، راجع به عبور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از کانال سوئز و حضور در آب‌های مدیترانه گفت: این کار با برنامه ریزی و کاملا حساب شده بود.
نماینده کرمانشاه تصریح کرد: کشوری که بیش از هزار کیلومتر مرز آبی دارد باید بتواند در آب‌های آزاد دنیا تردد و حتی امنیت را در آنجا برقرار نماید.
وی افزود: ناو جنگی ارتش در خلیج عدن چندی پیش مانع از اقدام دزدان سومالیایی علیه ناو نفتی ایران شد و این نشاندهنده اقتدار ما در امن کردن آب‌های بین المللی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ناو گروه ارتش در مدیترانه برای کشورهای منطقه پیام صلح و دوستی و برقراری آرامش و امنیت دارد.
وی درباره اثر این حضور بر اوضاع فلسطین و شکستن محاصر غزه ادامه داد: قوت قلب برای کشورهای همسو همچون لبنان، فلسطین و سوریه خواهد بود.
کرمی راد در مورد اظهار نگرانی آمریکا و رژیم صهیونیستی از اقدام نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: مدیترانه تا به امروز جولانگاه آنان بود ولی با حضور ناو گروه ایران روز‌های یکه تازیشان به پایان رسید و منافع خود را به شدت تهدید شده می‌بینند.
هفته پیش این ناوگروه که متشکل از ناو خارک و ناوشکن الوند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، با عبور از کانال سوئز در سواحل بنادر سوریه حضور یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet