هدر موبایل
1389/12/09 09:50:12
سرویس بین الملل
حسین نقوی:

ناوهای ایرانی در مدیترانه پیام‌آور دوستی برای کشورهای منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور ناوهای ایران در آب‌های بین‌المللی، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدام خرسند نیستند و تمام سعی خود را به کار می‌گیرند تا موضوع را شکلی دیگر جلوه دهند.
ناوهای ایرانی در مدیترانه پیام‌آور دوستی برای کشورهای منطقه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور ناوهای ایران در آب‌های بین‌المللی، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدام خرسند نیستند و تمام سعی خود را به کار می‌گیرند تا موضوع را شکلی دیگر جلوه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/922.jpg ناوهای,ایرانی,در,مدیترانه,پیام‌آور,دوستی,برای,کشورهای,منطقه,است Icana

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت، راجع به عبور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از کانال سوئز و حضور در آب‌های مدیترانه، گفت: سیاست‌های حکومت حسنی مبارک در مصر براساس حفظ منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی تدوین می‌شد و حرکت در همین راستا شکاف‌هایی را بین خاورمیانه و منطقه مدیترانه پدید آورده بود.
نماینده مردم ورامین و پیشوا، تصریح کرد: کنار رفتن مبارک از قدرت، شکاف بین آن دو منطقه را التیام بخشید و مراودات مجدداً برقرار شد. ضمن آنکه دیدار ناوهای ایرانی از سوریه امری متداول و با هدف تبادل تجربیات صورت گرفته که مشابه آن را می‌توان در دیگر نیروهای دریایی ارتش‌های جهان نیز مشاهد کرد.
وی افزود: ناو گروه جمهوری اسلامی پیام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه دارد و در واقع پیش قراولی برای برقراری روابط مثبت بین المللی محسوب می‌شود. به طور طبیعی آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدام خرسند نیستند و تمام سعی خود را به کار می‌گیرند تا موضوع را به نحوی دیگر جلوه دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اثر این حضور بر اوضاع فلسطین، لبنان و سوریه،  اظهار کرد: قطعا موجب تقویت موقعیت آن‌ها و افشای خوی و خصلت سلطه‌گری رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه خواهد شد.
چندی پیش ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو خارک و ناوشکن الوند برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با عبور از کانال سوئز در آب‌های بین‌المللی دریایی مدیترانه حضور یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet