هدر موبایل
1387/06/05 09:53:00
سرویس اقتصادی

باهنر: دولت نهم در اجرای اصل 44 با صلابت تر به حرکت خود ادامه دهد

نایب رییس دوم مجلس تاکید کرد که دولت نهم دراجرای اصل ۴۴ قانون اساسی قدم های خوبی برداشته و باید با صلابت تر و دقیقتر در چارچوب قانون به حرکت خود ادامه دهد.

" محمدرضا باهنر" دوشنبه شب در گفت وگوی ویژه شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران با تاکید به اینکه دولت نهم این شجاعت و تهور را دارد که کارهای بزرگ و خطیر انجام دهد، گفت: دولت باید خودش را از کارهای غیر ضروری آزاد کند و کارها را تا جایی که ممکن است به بخش های غیردولتی و عمومی واگذار کند.

نایب رییس دوم مجلس که به مناسبت هفته دولت در این گفت وگو شرکت کرده بود، تاکید کرد:‌مجلس باید به دولت کمک کند که تمامی تلاش ها در جهت چشم انداز20 ساله و برنامه توسعه کشور باشد.

باهنر به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص نظارت مستمر بر زیرمجموعه ها اشاره و تصریح کرد: نظارت مساله حساسی است و مقام معظم رهبری نیز به این نکته بطور دقیق و مدبرانه اشاره کردند.

وی در عین حال اظهارداشت: بازرسی ها و نظارت ها ضمن اینکه کار را قوام می بخشد نباید استقلال مدیران کشور را مخدوش کند و مجلس هم اگر نظارت برعملکرد دولت داشته باشد این نظارت نباید طوری باشد که پای دولت را در حرکت آزادانه ببندد و از طرفی دولت هم نباید بدون نقشه راه فعالیت کند.

نایب رییس دوم مجلس خاطرنشان کرد: توقع این است که همه توان و انرژی سنگین و پتانسیل دولت نهم هم سو و هم جهت به سمت سند چشم اندار20ساله و برنامه توسعه و سیاست ها ی راهبردی کشور باشد.

باهنربا اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درپیگیری مصوبات استانی دولت، گفت: انتظار مجلس و مردم این است که مصوبات دولت دراستان ها درچارچوب قانون بودجه بوده و بسرعت جامه عمل پوشانده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet