هدر اصلی
1389/12/08 18:20:29
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون فرهنگیان تأکید کرد:

تربیت اسلامی؛ بزرگ ترین هدف انقلاب اسلامی

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، گفت: به فرموده امام خمینی (ره) بزرگ‌ترین هدف انقلاب اسلامی، تربیت انسان‌های والا بوده است که کارشان و زندگیشان برای اسلام و برای رضای خدا باشد.
تربیت اسلامی؛ بزرگ ترین هدف انقلاب اسلامی عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، گفت: به فرموده امام خمینی (ره) بزرگ‌ترین هدف انقلاب اسلامی، تربیت انسان‌های والا بوده است که کارشان و زندگیشان برای اسلام و برای رضای خدا باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/320.jpg تربیت,اسلامی؛,بزرگ,ترین,هدف,انقلاب,اسلامی Icana

"سید محمد جواد ابطحی" در گفت‌وگو با خانه ملت، با تأکید بر اینکه رفتار مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید برای مردم الگوی تربیت اسلامی باشد، تصریح کرد: باید تربیت اسلامی را در میان مسئولان و بوی‍ژه مسئولان تربیتی کشور احیا کرد تا تربیت اسلامی در سطوح جامعه توسعه پیدا کند.

ابطحی افزود: در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، هیئت‌های رسیدگی به تخلفات معلمان و اعضای هیئت علمی، باید نظارت کافی را اعمال کنند تا رفتار و برخورد آموزگاران جامعه ما متناسب با اخلاق اسلامی و تربیت دینی باشد.

نماینده مردم خمینی شهر، با تأکید بر ضرورت تبیین اصول تربیت اسلامی، اظهار داشت: باید اصول تربیت اسلامی را که والاترین اصول تربیتی است، تبیین و تشریح کنیم تا مفاهیم تربیت دینی و اخلاق اسلامی به خوبی به افراد جامعه منتقل شود و ابهام و کج فهمی از میان برود.

ابطحی با اشاره به اینکه تربیت اسلامی در نهاد آموزش و پرورش با فراز و نشیب‌هایی روبرو بوده است، گفت: معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش که به منظور احیای تربیت اسلامی شکل گرفته بود، آن طور که باید نتوانست تربیت دینی و اخلاق اسلامی را در مدارس احیا کند. علاوه بر این عدم وجود غنای کافی در محتوای کتاب‌های درسی مربوط به اخلاق و اندیشه اسلامی، موجب دلزدگی دانش آموزان شده است.

وی ادامه داد: اقدامات و پیگیری‌های مهمی در راستای حل این دو مشکل از سوی مجلس انجام شده است که  مهم‌ترین این پیگیری‌ها، تغییر در کتاب‌های درسی و نظارت بر گزینش اساتید دانشگاه و معلمان آموزش و پرورش بوده است.

ابطحی در پایان لازمه احیای تربیت اسلامی در جامعه را بازگشت به آموزه‌های اصیل دینی دانست و تأکید کرد: اگر ما به احادیث و روایات تربیتی اهل بیت و معصومین توجه بیشتری نشان دهیم و آثاری مانند کتاب تعلیم و تربیت استاد مطهری را الگوی تربیتی جامعه قرار دهیم، تربیتی دینی در جامعه جاری و ساری خواهد شد.

8 اسفند، مصادف با سالروز تأسیس نهاد تربیتی در نظام آموزش و پرورش کشور، "روز امور تربیتی و تربیت اسلامی"نام گذاری شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet