هدر اصلی
1389/12/09 13:56:29
سرویس اقتصادی
موسی‌الرضا ثروتی:

بودجه 90 در کمیسیون تلفیق تا پایان امسال جمع‌بندی نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از احتمال ادامه رسیدگی به لایحه بودجه ۹۰ در سال آینده خبر داد و پیش‌بینی کرد که کمیسیون تلفیق تا پایان سال نتواند جمع‌بندی بودجه سال آینده۰ را نهایی کند.
بودجه 90 در کمیسیون تلفیق تا پایان امسال جمع‌بندی نمی‌شود نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از احتمال ادامه رسیدگی به لایحه بودجه 90 در سال آینده خبر داد و پیش‌بینی کرد که کمیسیون تلفیق تا پایان سال نتواند جمع‌بندی بودجه سال آینده0 را نهایی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg بودجه,90,در,کمیسیون,تلفیق,تا,پایان,امسال,جمع‌بندی,نمی‌شود Icana

"موسی‌الرضا ثروتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، توضیح داد: کمیسیون‌ها از سوم اسفند مطالعه این لایحه را آغاز کردند و طبق مهلت قانونی که آیین نامه داخلی مجلس در نظر گرفته است تا 18 اسفند، فرصت دارند به بودجه سال 90 کل کشور رسیدگی کنند.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین کار کمیسیون تلفیق به طور رسمی از 18 اسفند آغاز خواهد شد و به مدت 15 روز وقت دارد گزارش نهایی خود را به صحن علنی ارسال کند.

ثروتی تصریح کرد: با این حساب کمیسیون تلفیق نمی‌تواند تا پیش از پایان سال گزارش نهایی خود را به مجلس تقدیم کند.

سه‌شنبه انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق

نماینده مردم بجنورد بودجه با بیان این که کمیسیون تلفیق به‌طور غیررسمی جلسه‌هایی دارد، گفت: اعضای این کمیسیون گاهی به طور غیر رسمی دور هم جمع می‌شوند و بحث و گفت‌وگوهایی دارند.

ثروتی افزود: به احتمال زیاد با تعیین اعضای کمیسیون تلفیق در کمیسیون‌های دیگر، نخستین جلسه این کمیسیون با دستورکار انتخاب هیئت رئیسه تشکیل می‌شود.

این نماینده پیش بینی کرد، جلسه انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق اواخر هفته جاری صورت می‌گیرد.

بودجه چند دوازدهمی بهترین راه حل

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: با توجه به روندی که در آیین نامه داخلی مجلس برای بررسی بودجه دیده شده و از طرفی زمان دستگاه قانونگذاری کشور بسیار کم است، بودجه چند دوازدهمی بهترین راه حل است.

وی با بیان این که بودجه چند دوازدهمی باید از سوی دولت به مجلس تقدیم شود، تأکید کرد: دولت باید لایحه بودجه چند دوازدهمی را تا قبل سال به مجلس بیاورد.

به گفته ثروتی، مجلس نمی‌تواند بودجه چند دوازدهمی را به صورت طرح ارائه کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات افزود: بودجه چند دوازدهمی در واقع تمدید بودجه سال 89 برای چند ماه نخست سال 90 است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet