هدر اصلی
1389/12/09 12:57:44
سرویس سیاسی

پیشنهاد رئیس پارلمان عراق: اعضای حزب بعث عفو شوند

رئیس پارلمان عراق طرحی مبنی بر عفو مخالفان سیاسی از جمله اعضای حزب بعث در این کشور مطرح کرد.
پیشنهاد رئیس پارلمان عراق: اعضای حزب بعث عفو شوند رئیس پارلمان عراق طرحی مبنی بر عفو مخالفان سیاسی از جمله اعضای حزب بعث در این کشور مطرح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/559.jpg پیشنهاد,رئیس,پارلمان,عراق:,اعضای,حزب,بعث,عفو,شوند Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، "اسامه النجیفی" دیروز یکشنبه در نشست مطبوعاتی که در پارلمان این کشور برگزار شد پیشنهاد تدوین طرحی را مطرح کرد که بر اساس آن مخالفان سیاسی و اعضای حزب بعث مورد عفو عمومی قرار بگیرند.
وی اعلام کرد تلاش می کند این طرح طی روزهای آینده با هدف گسترش روحیه بخشش بررسی و تصویب شود.
اعضای فراکسیون پیمان ملی در پارلمان عراق زمان مطرح کردن چنین طرحی را نامناسب دانسته و اعلام کردند: اعضای حزب بعث بعد از سال 2003 (آغاز حمله آمریکا به عراق) ضررهای زیادی به ملت عراق وارد ساختند. به جای تصویب قوانینی برای بخشش این افراد که میلیون ها نفر را قربانی کردند، باید قوانینی تصویب کرد که بتوان از طریق آنها غرامت قربانیان اقدامات حزب بعث را پرداخت کرد.
از سوی دیگر فراکسیون العراقیه در این باره گفت: منظور از طرح عفو عمومی، بخشش مخالفان سیاسی است که جرمی جز مخالفات با دولت ندارند اما افرادی که اشتباهات دیگری مرتکب شوند مشمول این طرح نخواهند شد.
فراکسیون العراقیه با استقبال از طرح پیشنهادی رئیس پارلمان اعلام کرد: عراق هم اکنون نیازمند چنین طرح هایی است که به برقراری دموکراسی کمک می کند. نباید در چنین شرایطی مخالفان دولت تنها به جرم بیان آرایی غیر از آرا دولت تبعید یا از صحنه سیاسی خارج شوند.
هیات پارلمانی عراق چندی پیش در سفر خود به سوریه با رهبران مخالف دولت عراق در دمشق دیدار کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet