هدر موبایل
1389/12/09 13:01:36
سرویس استان ها
نماینده سنقر و کلیایی خبر داد

بررسی مصوبات استانی در نشست مشترک مجمع نمایندگان با رحیمی

نماینده سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که در آستانه سفر سوم هیأت دولت به استان کرمانشاه قرار داریم، مجمع نمایندگان استان درخصوص مصوبات استانی با محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور نشست مشترک داشت.
بررسی مصوبات استانی در نشست مشترک مجمع نمایندگان با رحیمی نماینده سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که در آستانه سفر سوم هیأت دولت به استان کرمانشاه قرار داریم، مجمع نمایندگان استان درخصوص مصوبات استانی با محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور نشست مشترک داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/479.jpg بررسی,مصوبات,استانی,در,نشست,مشترک,مجمع,نمایندگان,با,رحیمی Icana

 "صمد فدایی" رئیس کمیته آسیبهای اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با هفته‌نامه «باختر» کرمانشاه با بیان اینکه این نشست یکشنبه اول اسفند در دفتر محمدرضا رحیمی معاون اول رئیسجمهور برگزار شد، گفت: در این نشست علوه بر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمانشاه، مدیران استان، معاونین مسعود میرکاظمی وزیر نفت، معاونین وزارت راه و ترابری، معاونین وزارت بهداشت و در مان و معاونین بانک مرکزی حضور داشتند.

 وی افزود: در این نشست چند ساعته شاخصهای تصمیمات دولت در استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد در این زمینه در سفر هیأت دولت به استان تصمیمات خوبی اتخاذ شود.

اتخاذ تصمیمات درخصوص پالایشگاه آناهیتا و راهآهن غرب کشور

 رئیس کمیته آسیبهای اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جلسه درخصوص ضرورت احداث هرچه سریعتر پالایشگاه آناهیتا که از مصوبات استانی قبلی هیأت دولت بوده، بحث شد، گفت: همچنین نمایندگان نظرات و انتقادات خود را درخصوص کند پیشرفتن پروژه راهآهن غرب کشور بیان داشتند و در این جلسه عنوان شد که سرمایهگذار خارجی این پروژه که از کشور چین هستند، مشخص شده است.

 فدایی از اتخاذ تصمیماتی درخصوص پالایشگاه آناهیتا و راهآهن غرب کشور خبر داد و گفت: امیدواریم در سفر سوم هیأت دولت به استان شاهد تأکید بر بهرهبرداری هرچه سریعتر این پروژهها باشیم.

 تأکید بر احداث هرچه سریعتر کارخانه خودروسازی کرمانشاه 

وی با بیان اینکه در این جلسه نماینگان و مسئولین استان بر احداث هرچه سریعتر کارخانه خودروسازی کرمانشاه تأکید کردند، گفت: همچنین ما بر توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه و ایجاد دانشگاه علوم پزشکی بینالمللی کرمانشاه تأکید کردیم.

 رئیس کمیته آسیبهای اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این نشست بحث قطبیت کشاورزی کرمانشاه بوده اظهار داشت: اینکه استان کرمانشاه بهعنوان قطب کشاورزی مطرح شود یکی از مصوبات استانی هیأت دولت است اما متأسفانه تاکنون اقدام خاصی در این رابطه نشده است.

تأکید بر اکتشاف و بهرهبرداری از نفت چاههای مشترک

فدایی تصریح کرد: بحث درخصوص شرکت حفاری نفت چاههای مشترک یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه بوده بر اکتشاف نفت در مرز خسروی و نفت شهر تأکید شد. وی گفت: مسئولین باید توجه داشته باشند که هرچه در اکتشاف و بهرهبرداری از نفت چاههای مشترک تأخیر کنند به ضرر منافع ملی ماست و باید در این زمینه هرچه سریعتر اقدام کنند.

تصمیماتی برای رشد صنعت و گازرسانی به کرمانشاه

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست وزارت صنایع مکلف شد برای همه شهرهای استان طرحی صنعتی تهیه و در جلسه هیأت دولت در استان ارائه کند، گفت: امیدواریم این وزارتخانه به تعهدات خود در استان کرمانشاه عمل کند و ما شاهد رشد صنعت در کرمانشاه باشیم. فدایی با اشاره به ضرورت گازرسانی به روستاهای کرمانشاه اضافه کرد: گازرسانی به روستاهای کرمانشاه یکی دیگر از مباحث مطرح شده در استان بود و در این زمینه مقرر شد تا به میزان کشوری به روستاهای استان گازرسانی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet