هدر اصلی
1389/12/09 18:19:21
سرویس دیگر رسانه‌ها
دهقان:

عربستان از تحولات کشورهای اسلامی به شدت احساس خطر می‌کند

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: از آنجا که تحولات بحرین و یمن در اوضاع کشور عربستان تاثیر‌گذار است، عربستان از این اوضاع به شدت احساس خطر کرده و در امور داخلی این کشورها دخالت می‌کند.
عربستان از تحولات کشورهای اسلامی به شدت احساس خطر می‌کند عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: از آنجا که تحولات بحرین و یمن در اوضاع کشور عربستان تاثیر‌گذار است، عربستان از این اوضاع به شدت احساس خطر کرده و در امور داخلی این کشورها دخالت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/47.jpg عربستان,از,تحولات,کشورهای,اسلامی,به,شدت,احساس,خطر,می‌کند Icana

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی که در خصوص وضعیت و شرایط کشورهای منطقه با فارس گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: جنایت‌های خشونت‌بار محمد قذافی دیکتاتور مجنون لیبی و کشتار مردم بی‌دفاع این کشور، استفاده او از همه امکانات نظامی و هواپیماها و تانک‌های جنگی علیه مردم بی‌دفاع و اوج جنایات این حاکم زورگو طی 42 سال حاکمیت نامشروع بر لیبی باعث شد تا مردم این کشور اراده کردند تا طومار این دیکتاتور دیوانه را بپیچیند و او را از کشور بیرون بیندازند.

وی افزود: مردم اراده کردند که رژیم فاسدی را که سال‌ها بر این ملت مسلمان حکومت ناحق و نامشروع داشته سرنگون کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه و اراده محکم آنها از یک سو و از هم پاشیدگی حکومت در کشور لیبی از سوی دیگر و پیوستن فوج فوج گروه‌های ارتشی و پلیس شهرهای مختلف به تظاهرکنندگان و انقلابیون لیبی همگی نشان دهنده این امر است که محمد قذافی به آخر خط رسیده لذا به زودی این دیکتاتور یا فرار و یا در لیبی خودکشی می‌کند.

نماینده مردم طرقبه و چناران ادامه داد: مقاومت مردم لیبی به زودی به نتیجه می‌رسد و ما شاهد سرنگونی این دیکتاتور خواهیم بود.

* علمای دنیای اسلام نباید در برابر جنایات حاکم لیبی سکوت کنند

وی با بیان اینکه نباید توطئه‌های آمریکا و اسرائیل را نادیده گرفت، گفت: از آنجا که ممکن است آمریکایی‌ها بخواهند به جای این دیکتاتور، دیکتاتور دیگری را بر لیبی حاکم کنند لذا مردم باید آگاه باشند.

دهقان همچنین نقش حمایت ملت‌ها و نخبگان جهان به ویژه مسلمانان از انقلاب لیبی را تعیین ‌کننده دانست.

این نماینده مجلس هشتم افزود: همه علمای دنیای اسلام این روزها باید مهر سکوت خود را بردارند و فریاد علیه جنایات لیبی را سر دهند و جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت خارجه نیز باید در این راستا شفاف‌تر و محکم‌تر به حمایت از مردم لیبی بپردازد چرا که حمایت از مردم لیبی حمایت از مظلوم در برابر ظالم و حمایت از خون شهیدانی است که برای آزادی و استقلال تلاش‌ کردند لذا باید همه ملت‌ها و نخبگان به ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران از این مردم حمایت کنند.

* عربستان با فرستادن قوای مسلح از دیکتاتوری بحرین حمایت می‌کند

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر تحولات لیبی، در بحرین نیز شاهد تحولات شتابنده‌ای هستیم که امیدواریم مردم این کشور نیز هرچه زودتر نجات یابند.

وی افزود: عربستان در حالی که گرفتار مسائل داخلی خود است با بی‌شرمی تمام و با دادن امکانات و مهمات از دیکتاتوری بحرین حمایت می‌کند و حتی شنیده شده که با فرستادن قوای مسلح به سرکوب مردم این کشورها کمک می‌کند.

دهقان همچنین یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران باید در این راستا به عربستان سعودی تذکر دهد تا دست از این اقدامات بی‌شرمانه خود بردارد.

* عربستان پاسخگوی سرکوب‌های مردم شیعه و سنی کشورش باشد

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس یادآور شد: عربستان باید پاسخگوی سرکوب‌های مردم شیعه و سنی عربستان در سال‌های متمادی باشد؛ با توجه به اینکه هر اتفاقی که در بحرین و یمن صورت می‌گیرد قطعاً در تحولات عربستان نیز تاثیر می‌گذارد لذا آنها احساس خطر کرده و در امور داخلی این کشورها دخالت می‌کند.

این نماینده مجلس هشتم یادآور شد: عربستان باید منتظر نتایج جنایاتی که انجام می‌دهد باشد و باید مطمئن باشد که خداوند پاسخ این جنایت‌ها را خواهد داد و بداند که مردم عربستان هوشیار شده‌اند و اجازه نمی‌‌دهد که حکام این کشور هر جنایت ممکنی را علیه آنها مرتکب شود.

وی ضمن تاکید بر عدم دخالت عربستان در امور داخلی بحرین و یمن گفت: این دو کشور به حرکت خود در مسیر انقلاب ادامه خواهند داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین در پیامی به حکام فاسد و ظالم منطقه که در تلاشند چند روزی بیشتر بر مسند قدرت و حکومت باشند، گفت: بهتر است آنها اجازه دهند که ملت‌ها خود سرنوشت خود را قم بزنند و در انتخاباتی آزاد حکومت دلخواه خود را انتخاب کنند.

وی افزود: همچنین باید این کشورها از انقلاب اسلامی ایران الگو بگیرند چرا که در ایران این مردم هستند که تصمیم گیرنده نهایی هستند.

دهقان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران زمینه‌ای را فراهم کرده تا علی‌رغم حمایت‌های آمریکا و اسرائیل در فتنه‌های سال گذشته و 25 بهمن ماه امسال دیدیم که این مردم هستند که پیروز میدانند لذا هیچ لطمه‌ای به دولت و ارزش‌های مردم وارد نمی‌شود.

* هر حکومتی که با مردم هماهنگ باشد ماندگار است

نماینده طرقبه و چناران در مجلس در مورد شرایط داخلی عربستان گفت: عربستان از مشکلات بسیاری رنج می‌برد و مردم در سال‌های متمادی اختناق را تحمل کردند و در فشار حکام و برخوردهای خشونت‌آمیز حاکمان عربستانی و تخریب‌های آنان را تحمل کردند.

وی با بیان اینکه عربستان از بزرگترین کشورهای صادرکننده نفت است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که مردم آنها در تنگنا بسر می‌برند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس یادآور شد: عربستان به جای موضع‌گیری محکم در برابر آمریکا با آنان همراهی کرده و به جای حمایت از مردم مظلوم لبنان و فلسطین با رژیم صهیونیستی دست دوستی می‌دهد لذا این افراد لیاقت حاکمیت در کشوری دینی و مذهبی را ندارند.

وی افزود: قطعا بعد از تحولات مصر، تونس، بحرین، لیبی و یمن شاهد تحولاتی در عربستان خواهیم بود.

این نماینده مجلس هشتم یادآور شد: هر حکومتی که با مردم هماهنگ باشد در امان و ماندگار است و هر کس در مقابل مردم قرار گیرد و بخواهد با زور و حمایت آمریکا به جنایات خود ادامه دهد خوار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet