هدر اصلی
1389/12/09 16:16:55
سرویس بین الملل
عابدی به اشاره به تحریم دو مقام ایرانی از سوی دولت آمریکا:

تحریم مقامات ایران برای تخریب روحیه مردم است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه اعلام محرومیت شخصیت‌ها و مقامات ایرانی، جایگاه قانونی ندارد، گفت: تحریم شخصیت‎ها نوعی نقض حقوق بشر است که بیشتر با هدف راه انداختن جنگ روانی دنبال می‌شود.
تحریم مقامات ایران برای تخریب روحیه مردم است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه اعلام محرومیت شخصیت‌ها و مقامات ایرانی، جایگاه قانونی ندارد، گفت: تحریم شخصیت‎ها نوعی نقض حقوق بشر است که بیشتر با هدف راه انداختن جنگ روانی دنبال می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/261.jpg تحریم,مقامات,ایران,برای,تخریب,روحیه,مردم,است Icana

"محمدکریم عابدی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره بر تحریم دو مقام ایرانی از سوی آمریکا و همین‌طور تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم 80 مقام ایرانی، اظهار داشت: جمهوری  اسلامی ایران 30 سال است که در تحریم استکبار جهانی قرار دارد و این تحریم‌ها اتفاق جدیدی نیست.
نماینده مردم فردوس، طبس و سرایان تحریم مقامات ایرانی را شوی استکبار جهانی  با هدف تخریب روحیه مردم دانست و افزود: در تحریم افراد و شخصیت‌ها، جنبه‌های روانی آن بیشتر از اصل قضیه دارای اهمیت است.
عابدی تاکید کرد: تحریم شخصیت‌ها نوعی نقض حقوق بشر است که بیشتر با هدف راه انداختن جنگ روانی دنبال می شود.
وی اتحادیه اروپا را ناقض حقوق بشر دانست و تصریح کرد: اعلام محرومیت شخصیت‌ها  و مقامات ایرانی، جایگاه قانونی ندارد و نشان‌دهنده نقض حقوق‌بشر از سوی اروپا در سطح بین‌الملل است.
عابدی با محکوم کردن تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه شخصیت‌های ایرانی، ادامه داد: اگر قرار است کسی تحریم شود، آن سران استکبار جهانی هستند و در عین حال اگر سازمان ملل واقعی در دنیا وجود داشت، تحریم‌ها به سمت محکوم کردن جنایتکاران اصلی در رژیم صهیونیستی و آمریکا می رفت.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  سیاستمداران انگلیسی را از بزرگترین ناقضان حقوق بشر دانست و خاطر نشان ساخت: اتحادیه اروپا تنها با اهداف روانی و فضا سازی سیاسی در داخل کشور، این اقدام را انجام داده است.

مقامات آمریکایی اخیرا در اقدامی ضد ایرانی "عباس جعفردولت آبادی" دادستان تهران  و "محمدرضا نقدی" رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم مالی کردند. در این راستا، برخی خبرها هم حکایت از تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم 80 مقام ایرانی دارد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet