هدر اصلی
1389/12/09 17:54:15
سرویس اقتصادی
یونس اسدی:

دولت نظارت بر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را تقویت کند

نماینده مردم مشکین شهر با بیان این که برنامه پنجم توسعه کشور بر بالا بردن سطح رعایت حقوق مصرف‌کنندگان تأکید دارد، گفت: نظارت بر عرضه صحیح محصولات، افزایش کیفیت کالاها تولیدی و وارداتی و ارائه خدمات پس از فروش گام‌های اساسی کشور در رعایت حقوق مردم است که باید دولت به آن به‌طور جدی توجه کند.
دولت نظارت بر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را تقویت کند نماینده مردم مشکین شهر با بیان این که برنامه پنجم توسعه کشور بر بالا بردن سطح رعایت حقوق مصرف‌کنندگان تأکید دارد، گفت: نظارت بر عرضه صحیح محصولات، افزایش کیفیت کالاها تولیدی و وارداتی و ارائه خدمات پس از فروش گام‌های اساسی کشور در رعایت حقوق مردم است که باید دولت به آن به‌طور جدی توجه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/389.jpg دولت,نظارت,بر,رعایت,حقوق,مصرف‌کنندگان,را,تقویت,کند Icana

"یونس اسدی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت انتخاب نهم اسفند را به عنوان روز ملی مصرف کنندگان، اقدامی شایسته خواند و گفت: رعایت حقوق مصرف کنندگان تنها به معنای ارزان بودن یا ارائه خدمات پس از فروش به مشتری نیست، بلکه به کیفیت کالا، چگونگی عرضه محصولات و حفظ کرامت مردم نیز مربوط می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فقدان نظارت کافی در زمینه واردات محصولات مصرفی کشور، تصریح کرد: عملکرد کمیسیون ماده یک به عنوان مسئول صدور اجازه واردات در نظارت بر کیفیت واردات کالاها و همچنین نظارت بر لزوم واردات برخی اقلام بسیار ضعیف است و همین امر موجب شده تا هم حقوق مصرف‌کنندگان داخلی آسیب ببیند و هم واحدهای تولیدی ما با زیان روبه‌رو شوند.

وی با تأکید بر این که هیچ خلاء قانونی در باره رعایت حقوق مصرف کنندگان وجود ندارد، گفت: در قانون برنامه پنجم توسعه مجلس و دولت به رعایت حقوق مصرف کنندگان تأکید کرده اند و با برطرف خلاء قانونی در این مورد فضای حمایت تمام عیار دولت از حقوق مصرف کنندگان فراهم شده است.

نماینده مردم مشکین شهر همچنین افزود: باید توجه داشت که در رعایت حقوق مصرف کنندگان صرف نگاه به مصرف کننده و فراموش کردن تولیدکنندگان می‌تواند خطرناک باشد، زیرا این نگاه می تواند موجب واردات کالاهایی شود که برای تأمین منافع مصرف کنندگان ضروری به نظر می‌رسد، ولی در واقع باعث نابودی تولید داخلی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet