شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/12/09 18:50:06
سرویس اقتصادی
گروسی پیشنهاد کرد:

پرداخت وام کم‌بهره به صنعت بهتر از پرداخت تسهیلات بلاعوض

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیشنهاد کرد: ارائه وام کم بهره به بخش‌های صنعتی، بهتر از پرداخت تسهیلات بلاعوض به صنعتگران است.
پرداخت وام کم‌بهره به صنعت بهتر از پرداخت تسهیلات بلاعوض عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیشنهاد کرد: ارائه وام کم بهره به بخش‌های صنعتی، بهتر از پرداخت تسهیلات بلاعوض به صنعتگران است. https://cdn.icana.ir/d/019/343.jpg پرداخت,وام,کم‌بهره,به,صنعت,بهتر,از,پرداخت,تسهیلات,بلاعوض Icana

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری "خانه ملت" در باره اظهارات وزیر صنایع مبنی بر ارائه تسهیلات بلاعوض به صنعت‌گران افزود: وزیر صنایع جوان است، کار می کند و هر قولی که به صنعتگران داده باشد را سرانجام  انجام خواهد داد.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ارائه وام کم بهره به بخش‌های صنعتی بدون نیاز به بهره بانکی، بهتر از پرداخت تسهیلات بلاعوض به صنعتگران است، تصریح کرد: یکی از مهمترین کارها برای حمایت از صنعتگران، تخصیص دقیق بودجه در نظر گرفته شده به بخش صنعت حتی به صورت وام بلاعوض است.

وی با تأکید بر این که برای پرداخت تسهیلات به صنعتگران، سایر بخش های اقتصادی نیز باید با وزارت صنایع همکاری های جدی داشته باشند، گفت: نرسیدن این تسهیلات به دست صنعتگران به موقع و اصولی و علت تعلل وزارتخانه به صورت صرف نیست و در این بخش نمی توان سهم سیستم بانکی را مستثنی کرد.

وی با اظهارامیدواری از این که بانک ها و برخی از سازمان های مرتبط با وزارت صنایع همکاری بیشتری در باره ارائه تسهیلات به این بخش داشته باشند، ادامه داد: علت تعطیلی یک کارخانه یا ایجاد مشکل برای صنعت تنها تسهیلات ندادن از سوی وزارت صنایع نیست، زیرا این وزارت خانه نیز در این میان سهم مشخصی برای انجام کار داشته و سایر وزارت خانه ها و سازمان های مرتبط مانند وزارت صنایع، وزارت بازرگانی،بانکها وحتی وزارت اقتصاد در این میان سهم مهمی دارند.

گروسی تصریح کرد: یکی ازوزارت خانه های بسیارموثردرحمایت ازصنعت کشوروزارت بازرگانی است. زمانی که کالای بی کیفیت ولی ارزان قیمت وارد کشورمی شود،چطور توقع داریم که صنعت داخلی بتواند روی پای خود بایستد ووزارت بازرگانی دراین میان وظیفه کنترل واردات ودقت در کیفیت کالاهای وارداتی را دارد.

وی با اشاره به این که یکی از راهکارهای تقویت تولیدکنندگان داخلی، واردات کالای با کیفیت به کشوراست، یادآور شد: کالاهای با کیفیت حتی کالاهای چینی توان رقابت را از لحاظ قیمت و کیفیت با کالاهای ایرانی ندارند.

وی افزود: به طور مثال تولید کننده داخلی در صنعت پوشاک و لباس قادر به رقابت با اجناس خارجی خواهد بود، به شرطی که به جای اجناس و کالای چینی بی کیفیت که با یک سوم قیمت به دست مصرف کننده داخلی ما رسیده و موجب ورشکستگی تولیدکننده داخلی است، کالای با کیفیت به کشور وارد شود.

گروسی ادامه داد: سازمان استاندارد باید واردات کالاهایی را به کشور اجازه دهد که  کیفیت کافی برای رقابت با تولید کننده داخلی را در کشور داشته باشد.

وی در توصیه به بانک ها برای کمک به صنعت گران در ارائه تسهیلات و عدم  احضار آنها بلافاصله پس از عقب افتادن اقساطشان، گفت: یکی از مشکلات صنعتگران پس از طی مراحل دریافت وام، این است که به محض ایجاد مشکل در پرداخت اقساطشان، با چالش جدی و احضار بانک ها روبه رو شده است و این مشکل باید در صنعت کشور حل شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که تولیدکنندگان واقعی، کمک‌های کم بهره یا بی بهره نمی خواهند، گفت: صنعتگرمی خواهد که درآمد داشته باشد و از کنار این درآمد قادر است اقساط وام خود را نیز پرداخت کند، بنابراین نیازی به تسهیلات بلاعوض در این بخش وجود ندارد و تنها ایجاد توان بازپرداخت برای صنعتگر، اهمیت زیادی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet