هدر اصلی
1389/12/10 11:57:09
سرویس بین الملل
مصطفی کواکبیان:

قذافی دیگر شانسی برای ماندن ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: با کشتار وحشیانه مردم لیبی، معمر قذافی، دیگر شانسی برای باقی ماندن ندارد.
قذافی دیگر شانسی برای ماندن ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: با کشتار وحشیانه مردم لیبی، معمر قذافی، دیگر شانسی برای باقی ماندن ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/295.jpg قذافی,دیگر,شانسی,برای,ماندن,ندارد Icana

"مصطفی کواکبیان" در گفت وگو با نشریه "کویر" با اشاره به تحولات منطقه، گفت: سیر تحولات منطقه و قیام مردم کشورهای مختلف خاورمیانه علیه دیکتاتورهای کشورشان پس از تونس و مصر و بحرین، لیبی را نیز فراگرفت و مردم خواستار کناره‌گیری قذافی شدند اما مهم‌ترین فرق قیام مردم لیبی با سایر انقلاب‌های منطقه، نحوه برخورد حکومت لیبی با این موضوع است.

نماینده سمنان و مهدیشهر تصریح کرد: در حالی که در کشورهای دیگر پلیس با باتوم، گاز اشک آور و حداکثر از گلولههای جنگی و سلاحهای سبک علیه مردم بهره برد، حکومت قذافی مردم را در شهرهای خود با انواع سلاحهای سنگین و نیمه سنگین جنگی از جمله جنگنده- بمب افکنها، توپ کشتیهای جنگی و خمپاره اندازها مورد هدف قرار داد. با هلی کوپتر به سمتشان راکت شلیک کرد، مردم را با موشک آرپیجی 7 و توپ ضدهوایی هدف قرار داد و حتی به خانههای معترضان خمپاره زد و بعد از این همه جنایت، که حدود 2000 کشته برجای گذاشته، قذافی در تلویزیون ظاهر شد و گفت: تا حالا دست به سلاح نبردهایم ولی اگر اعتراضات ادامه یابد، برخورد میکنیم. در همین حال قذافی، رهبر لیبی، پنجشنبه گذشته، القاعده را عامل خشونتهای اخیر در لیبی معرفی کرد.

کواکبیان ادامه داد: قذافی هم باید به دنبال نامبارک مصر و بن علی تونس به عنوان سومین رهبر کشورهای اسلامی و عربی رهسپار جهنم شود چون با کشتاری که از مردم کرد دیگر جایی برای ماندن ندارد و علاوه بر اثبات جنون و دیوانگی قدرتش، بیلیاقتی خود را در حکوت داری نشان داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: این اعمال به هر شکلی محکوم است و با این کار قذافی گور خودش را کند چراکه تا همین الان نیز مردم لیبی او را زیاد تحمل کردهاند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet