هدر اصلی
1389/12/09 22:05:00
سرویس اقتصادی
کواکبیان:

بودجه انبساطی دولت تورم زاست

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس با‌اشاره به لایحه بودجه سال ۹۰ که هفته گذشته با تأخیر دو ونیم ماهه و رشد ۴۶ درصدی نسبت به سال گذشته تقدیم مجلس شد، گفت: چنین رشدی باعث افزایش تورم می‌شود.
بودجه انبساطی دولت تورم زاست نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس با‌اشاره به لایحه بودجه سال 90 که هفته گذشته با تأخیر دو ونیم ماهه و رشد 46 درصدی نسبت به سال گذشته تقدیم مجلس شد، گفت: چنین رشدی باعث افزایش تورم می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/295.jpg بودجه,انبساطی,دولت,تورم,زاست Icana

"مصطفی کواکبیان" در گفت و گو با هفته نامه کویر اظهار داشت: کمیسیونهای تخصصی در این زمینهنظر خواهند داد ولی با وجود اجرای قانون هدفمندی یارانهها مطمئناً بودجه انبساطی دولت با رشد 46 درصد نسبت به سال گذشته، موجب افزایش تورم خواهد شد که البته نباید بگذاریم فشار به مردم بهخصوص طبقات ضعیف و مستضعف وارد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین بااشاره به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی و تأثیر آن بر روی بودجه سال آینده گفت: دولت لایحه بودجه فعلی را براساس قیمت هر بشکه نفت 80 دلار بسته است و این افزایش قیمت نفت موجب افزایش ذخیره ارزی خواهد شد.

وی افزود: بودجه احتمالاً اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت 90 تصویب و اجرا میشود و ازحالا معلوم نیست قیمت نفت در آن زمان چه نوسانی داشته باشد ضمن این که نباید به چنین روندهای غیرطبیعی عادت کرد؛ اما بههرحال باید بهگونهای برنامهریزی کرد تا درجهت رشد، پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر و مطلوبتر ایران اسلامی گام برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet