هدر موبایل
1389/12/13 14:25:00
سرویس اقتصادی
خباز با انتقاد از شتاب در واقعی کردن قیمت بنزین،

تخصیص بنزین سهمیه نوروزی گامی رو به جلو است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که اقدام دولت در افزایش یک باره قیمت بنزین به ۷۰۰ تومان منطقی نبود، گفت: دولت برای جبران شتاب در هدفمندی یارانه‌ها، گاهی سهمیه‌های حمایتی اعلام می‌کند که یک گام به جلو است.
تخصیص بنزین سهمیه نوروزی گامی رو به جلو است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که اقدام دولت در افزایش یک باره قیمت بنزین به 700 تومان منطقی نبود، گفت: دولت برای جبران شتاب در هدفمندی یارانه‌ها، گاهی سهمیه‌های حمایتی اعلام می‌کند که یک گام به جلو است. https://cdn.icana.ir/d/019/62.jpg تخصیص,بنزین,سهمیه,نوروزی,گامی,رو,به,جلو,است Icana

محمدرضا خباز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تأکید کرد: دولت برای جبران شیب تند اجرای هدفمندی یارانه ها، گاهی سهمیه هایی را اعلام می کند تا کام مردم در این زمینه کمی شیرین شود، اما روح قانون چنین شیب تندی را نپذیرفته است.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در باره تخصیص 60 لیتر بنزین نوروزی و تأثیر آن در روند اجرای هدفمندی یارانه ها گفت: افزایش قیمت 700 تومانی بنزین از سوی دولت منطقی نبود و با اصل قانون منافات داشت، زیرا قانون تصریح کرده که افزایش باید پنج ساله اتفاق بیفتد.

وی با بیان این که دولت به یک باره شیب اجرا را تند کرده است، اظهار کرد: دولت برای جبران این شیب تند، گاهی چنین سهمیه‌هایی را اعلام می کند تا به قول معروف دهان مردم در این زمینه کمی شیرین شود و اگر نه 60 لیتر برای برخی از خودروها یک باک است.

روح قانون شیب تند هدفمندی یارانه‌ها را نمی‌پذیرد

وی افزود: با وجودی که چنین برنامه‌ریزی‌هایی برای درمان خیز تند اجرای هدفمندی یارانه ها یک گام به جلو است، اما روح قانون چنین شیب تندی را نپذیرفته است، اگر از فروردین ماه امسال این طرح با بنزین 250 تومانی و گازوییل 50 تومانی آغاز و درآمد ماهی 1600میلیارد تومان از مردم حاصل می شد، در آخر سال همان 20هزار میلیارد تومان مصوب مجلس تأمین شده و بسیاری از مسایل فعلی نیز به وجود نمی آمد.

خباز تصریح کرد:1600 میلیارد تومان در هر ماه به سادگی با بنزین 250 تومانی و گازوییل 50 تومانی قابل تأمین است و نیاز به این همه فشار به مردم وجود نداشته است؛ از این رو دولت با 60 لیترسهمیه به دنبال برطرف کردن بخشی از تکدر خاطر مردم است.

وی با بیان این که تخصیص چنین سهمیه هایی بازگشت به عقب نیست، تصریح کرد: این نوع سهمیه ها 100 تومانی نیست و با همان قیمت  بنزین 400 تومانی به صورت حمایتی اختصاص داده می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متأسفانه دولت با عمل خلاف به قانون جفا کرده و مجلس نیز با سکوت در این زمینه جفایش را بیشتر می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet