هدر اصلی
1389/12/10 09:41:50
سرویس صحن
با تصمیم مجلس،

وزارت کشاورزی مکلف به استخدام 10هزار مهندس ناظر تولیدات کشاورزی شد

نمایندگان مجلس، وزارت جهاد کشاورزی را موظف به استخدام ۱۰ هزار مهندس ناظر تولیدات کشاورزی طی مدت سه سال آینده کردند. این مهندسان برای افزایش کیفیت تولیدات در مزارع به کار برده خواهند شد.
وزارت کشاورزی مکلف به استخدام 10هزار مهندس ناظر تولیدات کشاورزی شد نمایندگان مجلس، وزارت جهاد کشاورزی را موظف به استخدام 10 هزار مهندس ناظر تولیدات کشاورزی طی مدت سه سال آینده کردند. این مهندسان برای افزایش کیفیت تولیدات در مزارع به کار برده خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/352.jpg وزارت,کشاورزی,مکلف,به,استخدام,10هزار,مهندس,ناظر,تولیدات,کشاورزی,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (سه شنبه 10 اسفند) پس از تصویب کلیات طرح استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی وارد بررسی جزئیات آن شدند و ماده واحده پیشنهادی کمیسیون کشاورزی را جایگزین پیشنهاد اولیه کمیسیون اجتماعی در این مورد کردند.

بر اساس ماده واحده پیشنهادی کمیسیون کشاورزی، دولت موظف به استخدام 10 هزار نفر از مهندسان ناظر کشاورزی در سه سال آینده می شود و اشخاصی که دارای تحصیلات دانشگاهی بالاتر و یا سابقه کاری طولانی تری در این زمینه هستند از اولویت در استخدام برخوردار شوند.

متن ماده واحده طرح استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی که با 144 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 16 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رسید به این شرح است:

دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون و حداکثر ظرف سه سال با رعایت حکم بند ج ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری، تعداد 10 هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر که از سال زراعی 1382 به بعد حداقل دو سال سابقه فعالیت کارشناسی و بالاتر که از سال زراعی 1382 به بعد حداقل دو سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولید محصولات راهبردی و اساسی بخش کشاورزی داشته باشند و یا در تعاونی های تولید به عنوان مدیر و یا کارشناس فعالیت کرده و در مدیریت جهادکشاورزی استان ها، شهرستان ها و یا مراکز خدمات کشاورزی دارای سوابق مشارکت و نظارت در امور یاد شده باشند، با رعایت ماده 46 قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور در پست های عملیاتی و نظارتی جهادکشاورزی شهرستانها و یا مراکز خدمات کشاورزی استخدام کند. اعتبارات مورد نیاز این قانون در بودجه 90 منظور می شود.

براساس تبصره  ماده واحده اشخاص دارای تحصیلات دانشگاهی و بالاتر و یا سابقه کاری طولانی تر از اولویت در استخدام برخوردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet