هدر اصلی
1389/12/14 08:15:40
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

استانی‌شدن انتخابات، توجه نمایندگان را به مسائل ملی بیشتر می‌کند

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با دفاع از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: این طرح زمینه را برای توجه نمایندگان مجلس به مسائل کلان کشور مهیا می‌کند.
استانی‌شدن انتخابات، توجه نمایندگان را به مسائل ملی بیشتر می‌کند رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با دفاع از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: این طرح زمینه را برای توجه نمایندگان مجلس به مسائل کلان کشور مهیا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/987.jpg استانی‌شدن,انتخابات،,توجه,نمایندگان,را,به,مسائل,ملی,بیشتر,می‌کند Icana

"علی عباسپورتهرانی‌فرد" در گفت‌و گو با خبرنگار خانه ملت، گفت: براساس سخنان مقام معظم رهبری، قول ساختن راه، مدرسه و ... جز وظایف نمایندگان نیست و نمایندگان نباید تمام زمان خود را صرف چنین فعالیت‌هایی کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ضمن اشاره به مشکلات نمایندگان مجلس، تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم که نمایندگان به دلیل فشار حوزه‌های انتخابیه و بی‌توجهی دولت، از مسائل ملی غافل می‌شوند و تمام زمان خود را برای انجام کارهای جزئی صرف می‌کنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات در پایان به تأیید طرح استانی شدن انتخابات نمایندگان مجلس پرداخت و گفت: بدون شک طرح استانی شدن انتخابات زمینه را برای توجه بیشتر نمایندگان مجلس به مسائل کلان و ملی فراهم خواهد کرد.

طرح استانی شدن انتخابات از زمان مجلس پنجم آغاز شد و در مجلس هفتم با پیشنهاد آمایشی شدن در تعدادی از استان‌ها مطرح شد؛ در آن زمان مجلس، 6 استان را از اجرای این طرح مستثنی کرد که در نهایت در مجلس هفتم هم به تصویب نمایندگان نرسید تا اینکه از دی‌ماه 88 مجلس هشتم با بررسی مجدد این طرح در صدد رفع ایرادات و موانع قانونی آن برآمده و هم اکنون این طرح در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در حال بررسی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet