شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/12/10 12:54:02
سرویس صحن
وزیر تعاون در پاسخ به سئوال 5 نفر از نمایندگان:

ایجاد اشتغال وظیفه وزارت تعاون نیست

محمدعباسی در پاسخ به سئوال پنج نفر از نمایندگان، ایجاد اشتغال را خارج از حیطه وظایف وزارت تعاون خواند و هر گونه مداخله در امور تعاونی‌ها و انتخابات هیئت مدیره اتاق تعاون را رد کرد.
ایجاد اشتغال وظیفه وزارت تعاون نیست محمدعباسی در پاسخ به سئوال پنج نفر از نمایندگان، ایجاد اشتغال را خارج از حیطه وظایف وزارت تعاون خواند و هر گونه مداخله در امور تعاونی‌ها و انتخابات هیئت مدیره اتاق تعاون را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/348.jpg ایجاد,اشتغال,وظیفه,وزارت,تعاون,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، محمد عباسی وزیر تعاون که امروز (سه شنبه 10 اسفند) برای پاسخ گویی به سئوال پنج نفر از نمایندگان در مجلس حاضر شده بود، عملکرد وزارت تعاون را در چند سال اخیر قابل توجه خواهد و از نمایندگانی که اقدام به سوال از او کرده بودند، انتقاد کرد.

عباسی در پاسخ به یکی از سئوال های نمایندگان که به عملکرد وزارت تعاون در حوزه ایجاد اشتغال مربوط می شد، گفت: اشتغال وظیفه وزارت تعاون نیست و شورای عالی اشتغال که رئیس جمهوری ریاست آن را بر عهده دارد، متولی ایجاد اشتغال در کشور است.

وزیر تعاون با تکذیب دخالت در انتخابات اتاق تعاون، گفت: وزارت تعاون دخالتی در کار انتخاب اعضای هیئت مدیره اتاق تعاون ندارد و هیئت نظارتی که بر این امر نظارت دارد متشکل از پنج عضو است که تنها یک نفر از آنها نماینده وزارت تعاون هستند .

وی همچنین افزود: تعداد تعاونی هایی که در دوره من تشکیل شده، با تعداد تمام تعاونی هایی که پیش از دوره تصدی من در هفت سال تشکیل شده برابر است.

عباسی در پاسخ به یکی از سئوال ها که به تأمین زیرساخت های لازم برای رشد تعاونی ها مربوط می شد، گفت: در چند سال اخیر زیرساخت هایی مانند بانک توسعه تعاون و صندوق تعاون تاسیس شده که در پیشبرد اهداف کشور در مورد تعاونی ها نقش چشمگیری داشته است.

وی همچنین فقدان ارتباط میان وزارت تعاون و اتحادیه های تعاونی را رد کرد و گفت: وزارت تعاون به صورت منظم و هر چند ماه یک بار با اعضای اتحادیه های تعاونی نشست برگزار می کند.

وزیر تعاون، تشکیل جلسه غیرعلنی برای ادای پاره ای توضیحات در باره وضعیت اشتغال برای نمایندگان را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet