هدر موبایل
1389/12/10 12:16:00
سرویس صحن
فرهنگی در نطق میان دستور خود عنوان کرد:

اقدامات خواص نقش تعیین کننده ای در سرنوشت کشور دارد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دشمنان امروز از هر موضع نسنجیده ای بهره برداری خواهند کرد، خاطرنشان ساخت: اقدامات نخبگان و خواص و حرکتهای عمومی جامعه نقش تعیین کننده‌ای در تقویت یا تضعیف موقعیت کشور دارد.
اقدامات خواص نقش تعیین کننده ای در سرنوشت کشور دارد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دشمنان امروز از هر موضع نسنجیده ای بهره برداری خواهند کرد، خاطرنشان ساخت: اقدامات نخبگان و خواص و حرکتهای عمومی جامعه نقش تعیین کننده‌ای در تقویت یا تضعیف موقعیت کشور دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/331.jpg اقدامات,خواص,نقش,تعیین,کننده,ای,در,سرنوشت,کشور,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز (سه شنبه 10 اسفند) محمدحسین فرهنگی در نطق میان دستور خود اظهار داشت:حال که برنامه پنجم در مسیر اجرا قرار دارد، امیدواریم مجریانف برنامه ریزی های اجرایی خود را انجام داده و توجه مناسبی به اولویت های منظور شده در آن داشته باشند.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر افزود: استفاده صحیح و سنجیده از منابع صندوق توسعه ملی، می تواند تحول قابل توجهی را در حوزه های مختلف اقتصادی به وجود آورد.

وی به بند ج ماده 19 قانون برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش برابر حکم بند «ج» ماده 19 قانون برنامه، می تواند در کنار زبان رسمی کشور یعنی زبان و ادبیات فارسی، برنامه ریزی مناسبی برای آموزش و تقویت زبان ها و گویش های محلی به عمل آورد تا این سوژه در مناطق محتلف کشور از دست کسانی که بی توجهی به بخشی از اصل پانزدهم قانون اساسی را مبنایی برای پراکندن نفرت قومی و اخلال در انسجام و همگرایی ملی قرار داده اند، گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اصلاح فضای کسب و کار، توسعه بیمه درمانی پایه برای همه مردم، ایجاد هماهنگی در صندوقهای بیمه ای درمانی و بازنشستگی، سرعت گرفتن توسعه عمرانی کشور و رسیدن به شاخص های پیش بینی شده در رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و ضریب جینی را از مهمترین اولویت های کشور عنوان کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه با تاکید بر این که بعد از فروپاشی شوروی و از بین رفتن بلوک شرق سیاسی، اینک بلوک غرب نیز در حال فروپاشی استف خاطرنشان ساخت: تمدن جدیدی در جهان در حال شکل گیری است و صادقانه به دنبال مردمسالاری می باشد، اما با مبانی متفاوت با مبانی موجود در بلوک غرب.

فرهنگی تصریح کرد: در غرب تظاهر به مردمسالاری و حقوق بشر وجود دارد اما در عمل با رفتار متفاوتی مواجه هستیم. کشورهای غربی با تلقی که در همه شئوون خود و براساس قانون اساسی اش با آراء مردم اداره می شود، همواره در ستیز و تقابل است. در حد وسیعی برای بزرگنمایی مخالفان آن سرمایه گذاری تبلیغاتی می کنند، در حالی که تظاهراتهای سنگین در کشورهای اروپایی مانند انگلستان و فرانسه و برخوردهای خشن با اقشار مختلف به ویژه دانشجویان کاملا عادی و طبیعی قلمداد می شود، مخالفت های پراکنده با اراده قاطع ملت ایران به صورتی نامتعارف بزرگنمایی می شود و حتی از مراسمهای سنتی متعارف، با تحریفهای جدی بر علیه نظام و ملت ایران بهره برداری می گردد.

رژیم های دیکتاتوری منطقه تا آخرین لحظه مورد حمایت قرار دارند گفت: کشورهایی که به صورت تشریفاتی انتخابات برگزار نکرده و حتی یک مورد مراجعه به افکار عمومی در تاریخ خود نداشته اند، در حاشیه امنیت قرار داشته و به طور کامل مورد حمایت آنان می باشند.

وی با تاکید بر این که ملتهای کشورهای آسیایی و آفریقایی باید مراقب توطئه های آمریکا و هم پیمانان آنان باشید، گفت: آنان هیچگاه خیرخواه شما نبوده اند و نخواهند بود، هر چند تمام مکر خود را به کار خواهند برد که البته: والله خیر الماکرین.

این عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه با تاکید بر این که در مقطع حساس از تاریخ قرار داریم، خطاب به ملت ایران اظهار داشت: اقدامات نخبگان و خواص و حرکتهای عمومی جامعه نقش تعیین کننده ای در تقویت یا تضعیف موقعیت کشور دارد. بانوی ارجمندی در راهپیمایی 9 دیماه سال گذشته محتوای دست نویسی بالای سر خود گرفته بود که جمله ای از مرحوم سعدی در آن نوشته شده بود . سعدی در یکی از غزلهای خود می گوید:

من یوسف خود نمی فروشم

تو سیم سیاه خود نگه دار

فرهنگی ادامه داد: به برکت خونهای پاک شهیدان گلگون کفنمان، به یوسفی دست یافته ایم که به تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حفظ آن از مهمترین واجبات است. با همه وجود از آن دفاع می کنیم. برخی بزرگان مراقبت نمایند که اشتباه دیگری نکنند. امروز هر موضع نسنجیده ای مورد بهره برداری است.

نماینده مردم تبریز در پایان از جریان های سیاسی موجود کشور که با درک صحیح شرایط داخلی و خارجی، با دقت و متانت، حمایت همه جانبه خود را از اصل نظام و میثاق ملت، یعنی قانون اساسی اعلام داشتند قدردانی و تشکر کرد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet