هدر اصلی
1389/12/13 14:22:31
سرویس فرهنگی
امین حسین رحیمی:

هنر و معماری همدان مهجور مانده است

براساس آمار انجمن مفاخر معماری ایران، استان همدان به عنوان استان برتر سال ۰۹ انتخاب شده است؛ اما امین حسین رحیمی در یادداشتی که در هفته نامه هگمتانه منتشر شده است از کم توجهی به هنر و معماری این استان گلایه کرده است.
هنر و معماری همدان مهجور مانده است براساس آمار انجمن مفاخر معماری ایران، استان همدان به عنوان استان برتر سال 09 انتخاب شده است؛ اما امین حسین رحیمی در یادداشتی که در هفته نامه هگمتانه منتشر شده است از کم توجهی به هنر و معماری این استان گلایه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/954.jpg هنر,و,معماری,همدان,مهجور,مانده,است Icana

استان همدان به عنوان یک استان قدیمی و باستانی همواره در بحث معماری و ساختوسازها پیشرو و نمونه بوده است. آثاری که از قدیم بر جای مانده است و آثاری که همچنان شاهد ساخت آن هستیم، همگی گرایش به سنتهای اصیل معماری ایرانی- اسلامی را نشان میدهند.

استان همدان همچنین یکی از فرهنگیترین استانهای کشور است و معماری نیز البته در این فرهنگ تجلی عینی مییابد. سراسر استان همدان پر از شاهکارهای معماری است که متأسفانه آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفتهاند، اما هر کدامشان شناسنامهای هستند برای هویت این استان قدیمی و تاریخی ایران.

این انتخاب میتواند زمینهای باشد برای تقویت گردشگری و معرفی معماری تاریخی همدان به هنردوستان ایرانی و خارجی. این امر البته در صورتی که با هشیاری و برنامهریزی دقیق همراه شود، میتواند موجب ایجاد اشتغال و توسعه صنایع جانبی شود. در عین حال که میتواند صنایع دستی استان را نیز از مهجوریت خارج سازد. متأسفانه هنر و معماری اصیل ایرانی در همدان مغفول مانده و باید برای رفع این مهجوریت تلاش کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet