شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/22 07:56:00
سرویس بین الملل

رشید جلالی: اتحاد کشورهای آزادیخواه می‌تواند جلوی حرکات استعمار را بگیرد

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه گفت: اتحاد کشورهای آزادیخواه می‌تواند جلوی حرکات مذبوحانه استعمار را بگیرد و شرایط را تغییر بدهد.

آقای خولیو لارا نماینده مجلس سنای اروگوئه صبح روز دوشنبه 22 مرداد با آقای رشید جلالی جعفری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار آقای رشید جلالی جعفری ضمن ابراز خرسندی از سفر آقای خولیولارا به جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری نمود که دستاورد این سفر و تداوم این قبیل تماس‌ها بویژه میان گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور باعث تقویت و تحکیم روابط میان دو کشور گردد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه در ادامه گفت: ما معتقدیم که پارلمان هر کشوری می‌تواند پشتوانه خوبی برای توسعه روابط خارجی باشد و بر این اساس همکاری‌های پارلمانی مجالس را در گسترش روابط با اروگوئه بسیار مثبت ارزیابی می‌کنیم.

وی نقش محوری مجالس دو کشور بویژه همکاری در اتحادیه بین المجالس و گروه‌های دوستی بمنظور نزدیک سازی مواضع و دیدگاه‌های مشترک دو کشور را مثبت ارزیابی کرد.

آقای رشید جلالی جعفری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب اسلامی نشان داد که طرفدار صلح و آزادی و دموکراسی است و هر کشوری که برای هویت و استقلال خود دفاع کند مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد: اتحاد کشورهای آزادیخواه بتواند جلوی حرکات مذبوحانه استعمار را بگیرد و شرایط را تغییر بدهد.

در ادامه این دیدار آقای خولیو لارا نماینده مجلس سنای اروگوئه ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: امیدواریم روابط دو کشور در کلیه زمینه‌ها روز به روز توسعه و تحکیم یابد.

وی همچنین اظهار داشت: مجلس سنای اروگوئه مواضع بسیار خوبی در خصوص حق حاکمیت ملت فلسطین تا به حال اتخاذ کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet